X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç

tapu

tapu masrafı

Bir gayrimenkul aldığınızı veya sattığınızı düşünelim. Buna göre tapu müdürlüklerinde verilen hizmetlerden dolayı alınan harç oranları nedir? Tapu satış harcı ne kadar? İşte harç oranları...

2013 Tapu Harcı

2013 Tapu Harcı nasıl hesaplanır?

Konut alacaksınız veya satacaksınız. O halde tapu harcı masrafınızın ne olacağını merak ediyorsunuz demektir. Bu haberde ‘2013 Tapu Harcı nasıl hesaplanır?’ sorunuzun yanıtını örnekler eşliğinde bulabilirsiniz...

Tapu alım satım

Tapu alım satım masrafı nedir?

Alım satım işlemlerinin gerçekleştiği Tapu Müdürlüklerinde birtakım masraflara da tabi olursunuz. Söz konusu tapu alım satım masrafı nedir, ne kadar ödeme yapmanız gerekmektedir? sorularının cevapları haberimizde..

Hisseli tapu

Hisseli tapu masrafı!

Hisseli tapu masrafı taşınmazın satış bedeli üzerinden yüzde 16,5 oranında alıcı ve satıcıdan ayrı ayrı alınıyor. Hisseli tapu masrafı, müstakil tapu masrafı ile aynı ölçüde uygulanıyor...

Star Towers ta 2+1 lerin

Star Towers'ta 2+1'lerin kirası 1.000 TL!

Esenyurt'taki Star Towers'ta tapuların %35'i kadınların üzerine yapıldı. Star Towers yönetimi tapuda kadın ismi olduğu takdirde tapu masrafı almıyor

Home Art ta 15

Home Art'ta 15 Temmuz'a kadar tapu masrafı yok!

Kavi Yapı kalan son 1+1'lerde 15 Temmuz'a kadar müşterilerine tapu masrafı ödetmiyor

Tapu ve Kadastro

Tapu ve Kadastro rüşvet sıralamasında ilk 15 kurum içerisinde yok

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Atlı, tapu sicil müdürlüklerindeki rüşvet iddialarıyla ilgili çoğu zaman haksız suçlamalara maruz kaldıklarını belirterek, "Rüşvet sıralamasında ilk 15 kurumun içerisinde yokuz. Halk hareketliliğinin yoğunluğu ned

Tapu senetlerini doğru

Tapu senetlerini doğru anlamak için 5 kritik nokta

Tapu sahipleri ve tapu sahibi olacaklar mutlaka okumanız gereken bir yazı! Tapu senedinde nelere, neden ve nasıl dikkat etmek gerekiyor? Kaçırmayın!!!

Eltes te yüzde 20

Eltes'te yüzde 20 peşin ödeyene tapu hemen teslim

178 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Eltes Güneşi'nde yüzde 20 peşinatı ödeyene tapu hemen teslim ediliyor. Kampanya 30 Kasım'a kadar geçerli.

My World de yüzde

My World'de yüzde 25 peşinat verene hemen tapu teslimi!

Ağaoğlu Şirketler Grubu Ataşehir'de yaptığı My World projesinde yüzde 25'ini peşin ödeyene hemen tapu teslimi yapıyor. Kullanılan mortgage kredisinin ilk taksit ödemesi de 7 ay sonra başlıyor.


tapu masrafı

tapu

Tapu satış harcı ne kadar?

Gayrimenkul alım satımlarında alıcı ve satıcıya karşılıklı borç ve hak yükleyen bir sözleşme yapılıyor. Yapılan bu anlaşmaya göre alıcının taşınmazın bedelini ödemesine karşılık, satıcı da malın mülkiyetini alıcıya bırakıyor.


Tapu müdürlüklerinde gerçekleşen herhangi bir gayrimenkul alım satım işlemlerinde gerekli belgelerin temin edilmesi ve satış bedeli üzerinden hesaplanan tapu harcının bankaya ödenmesi gerekiyor.


Tapu işlemlerinde gerekenler:

- Satıcının yanında bulundurması gereken belgeler; 6 aydan önce çekilmiş 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ile fotokopisi, temiz belgesi.


- Alıcının yanında bulundurması gereken belgeler; 6 aydan önce çekilmiş 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ile fotokopisi.


- Gayrimenkulün belediye rayiç belgesi ve tapunun aslı veya fotokopisi, ödemede kredi kullanılmış ise, ipotek.


Tapu satış harcı ne kadar?

2013 yılında yapılan yasal düzenlemelere göre, hem alıcı hem...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss