X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç

toki ne kadar

toki ne kadar konut yaptı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, 10,5 yılda dar ve orta gelir grubu için toplam 506 bin sosyal konut ürettiklerini belirterek, "Bu rakam TOKİ konut üretiminin yüzde 85,67’sidir" dedi...

İstanbul ne kadar

İstanbul ne kadar yaşanabilir bir çevreye sahip?

Capital Dergisi Türkiye'nin en büyük kenti olan İstanbul'un çevresel açıdan ne kadar yaşabilir bir kent olduğunu masaya yatırdı

Hangi ev sahibi

Hangi ev sahibi ne kadar vergi ödeyecek?

Referans Gazetesi yazarı Ahmet Karabıyık, hangi ev sahibinin ne kadar vergi ödeyeceğini yazdı...

Konut kredileri daha

Konut kredileri daha ne kadar yükselir?

Türkiye'nin 1 numaralı Mortgage Yazarı Barış Yılmazkaya kaleme aldı... Konut kredisi faiz oranları daha ne kadar yükselebilir?

İstanbul`da hangi semtte?

İstanbul`da hangi semtte? Emlak fiyatları ne kadar arttı?

2001'den bugüne kadar altın fiyatları 3,5 kat, enflasyon 3 kat artarken, İstanbul'un birçok semtinde konut fiyatları 7 ile 20 kat arasında değer kazandı. Hangi semtte? Fiyatlar ne kadar arttı?

Dairenizin apartman içindeki

Dairenizin apartman içindeki konumu değerine ne kadar etki eder?

Bir apartmanda dairenin konumunun önemi ne kadardır acaba? Herkesin söylediği gibi zemin kat ve son katlar sorunlu mudur? Eğer bu katların değeri düşükse aradaki fark ne kadar olmalıdır? Peki bodrum katlar, bahçe katları ve teras katlar? Onlar için durum

Hangi semtte? Konut

Hangi semtte? Konut fiyatları ne kadar arttı?

Hangi semtte? Konut fiyatları 2005 ve 2006'da ne kadardı? Şimdi ne kadar?

Tüketici kredileri 2007`de

Tüketici kredileri 2007`de ne kadar arttı?

Türkiye'de geçen yıl tüketici kredileri ve bireysel kredi kartları yüzde 35,6 artarak 28 Aralık itibarı ile 91 milyar 353,1 milyon YTL'ye çıktı. Konut kredileri ne kadar arttı?

İngiltere de şimdi ev

İngiltere'de şimdi ev almak ne kadar karlı?

Mortgage krizinin pençesindeki İngiltere'de bugünlerde ev almak ne kadar karlı? İngiltere'den nasıl konut alınır, fiyatlar hangi bölgelerde ne kadar? Tek Borsa dergisinin son sayısında yer alan araştırmayı okumak için tıklayın!


toki ne kadar konut yaptı

toki ne kadar


TOKİ'nin yaptığı sosyal konutlar hakkında bilgi veren Karabel, sosyal konutların orta ve dar gelirli vatandaşlara yönelik devlet ve yerel yönetimler eliyle üretildiğini, sosyal konutlardan kar amacı güdülmediğini söyledi.


Türkiye'de sosyal konut üretiminin geçmişinin Avrupa ülkeleri kadar eskiye gitmese de özellikle 1950’li yıllardan sonra küçük çaplı projelerle ilk uygulamaların başladığını ifade ederek, şöyle konuştu:


"Konut kredilendirmesinin dışında sosyal konut yapımında yoğunluk 2002'de Sayın Başbakanımızın önderliğinde Planlı Kentleşme ve Konut üretimi seferberliği ile başladı. Bu kapsamda hedef 81 ilde ve ihtiyaç duyulan ilçelerde sosyal konut üreterek, konut stokunu artırmak ve gelir düzeyi orta ile düşük vatandaşlarımızın konuta ulaşmasını sağlamak. Bunun için kira öder gibi uygun ödeme koşulları ve hızlı bir şekilde konuta yerleşebilme imkanı getirecek tedbirler alınarak, sosyal konut üretimine geçildi. TOKİ’nin sosyal...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss