urla devlet hastanesi inşaatı ne zaman bitecek


urla devlet hastanesi inşaatı ne zaman bitecek

urla devlet hastanesi

Özkan, yaptığı açıklamada, 1999 yılındaki depremin ardından 2000 yılında Başbakanlığın isteği, Boğaziçi Üniversitesinin görevlendirmesiyle John Loing-Owen-Williams ortak girişiminin İstanbul, Ankara ve İzmirdeki hastanelerin depreme dayanıklılığını incelediğini, bu raporda görülen bilgilerin 11 yıl öncesini yansıttığını kaydetti.

O dönemde depreme dayanıksız olarak belirlenen kentteki birçok hastanenin yıkılıp yerine yenisinin kazandırıldığını kaydeden Özkan, müdürlüklerine bağlı kentte 29 hastanenin faaliyet gösterdiğini belirterek, şöyle konuştu:

"O çalışmada bazı hastanelerin depreme dayanıksız olduğu söyleniyor. O hastaneler yok artık. Aliağa, Bayındır, Kiraz, Menemen, Bergama, Dikili, Kemalpaşa, Seferihisar ve Tire Devlet Hastaneleri ile Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yürürlükteki deprem yönetmeliğine göre inşa edildi, yeni binaya kavuştu. Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi ile Selçuk Devlet Hastanesine yürürlükteki deprem yönetmeliğine göre güçlendirme yapıldı.

Dr. Hayri Üstündağ Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Eğitim Diş Hastanesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Alsancak Devlet...