yalova yapı merkezi


yalova yapı merkezi

yalova yapı
Yalova Valisi Dursun Ali Şahin, törende, kentte güzel çalışmalara imza atıldığını belirterek, fuarcılığın da gelişme ve ekonomide iyileşme anlamına geldiğini söyledi.
        
Eksiklikleri bulunmasına rağmen Yalova´nın her yönüyle ilerleyen bir il olduğunu ifade eden Şahin, "Kentteki bütün serzenişleri 3-4 sene içinde tüketeceğimize inanıyorum" dedi
        
YTSO Meclis Başkanı Mehmet Gürel de Yalova´nın lokomotif olarak gösterilen inşaat sektörünün, uzun yıllardır kentin ekonomisini ayakta tuttuğunu belirtti.
        
İnşaat sektörünün, deprem ve TOKİ´nin yatırımları nedeniyle bazı şanssızlıklar yaşadığını vurgulayan Gürel, şöyle konuştu:
        
"Daha yeni kendine gelen inşaat sektörünün hem yerel hem de merkezi yönetimlerden desteğe ihtiyacı vardır. Bu sektördeki gelişme yaklaşık 200 kadar alt dallarda ticari hareketlilik ve istihdam sağlamaktadır. Bu sektördeki daralma da ticari zarara yol açmaktadır. Doğal olarak bu dönemde üreticilerin en önemli beklentileri kentin diğer kentlerle rekabet şansını ve avantajını artırabilecek ve beraberinde...