Yıldırım Beyazıt Meydanı


Yıldırım Beyazıt Meydanı

Yıldırım Beyazıt

Yaşar, geçmiş dönemlerde Ankara'nın Avrupa kentlerinde olduğu gibi meydanlarla donatılı olduğunu anımsattı. Meydanların kent kimliği açısından önemli yeri olduğuna dikkati çeken Yaşar, çok önceki dönemlerde Yıldırım Beyazıt Meydanı, Opera Meydanı, Ulus ve Kızılay Meydanı'nın var olduğunu ancak günümüzde "meydan yoksulluğu" yaşandığını kaydetti.

Ankara'da ulaşıma çözüm adına yapılan alt üst geçitlerle meydan kültürünün tahrip edildiğini savunan Yaşar, metronun bir an önce yapılması ve toplu taşımacılığın özendirilmesiyle, trafik sorunun çözüleceğini bildirdi. Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Çayyolu-Kızılay metrosunun tamamlanması halinde çok sayıda kişinin toplu taşımacılığı tercih ederek, özel araçlarıyla Kızılay'a gelmeyeceklerini ve trafikte yoğunluk olmayacağı gibi, yakıt tasarrufu anlamında da rahatlık yaşanacağını söyledi.

Yaşar, belediyenin Çayyolu'nda Arcadium Alışveriş Merkezi'nin arkasındaki 20 bin metrekarelik arsasına yapacakları meydan düzenlemesi kapsamında, amfi tiyatro, su oyunları, havuzlar yapılacağını...