Ilgaz Tüneli'nde çalışmalar sürüyor!

Karayolları 15'inci Bölge Müdürlüğü Ilgaz Tüneli Kontrol Şefi Hüseyin Maral, Ilgaz Tüneli' ndeki çalışmaların, Ilgaz Dağı'nın Kastamonu ve Çankırı tarafından çift yönlü olarak sürdürüldüğünü söyledi...

Ilgaz Tüneli'nde çalışmalar sürüyor!

Kategori: Kent Haberleri


Karayolları 15'inci Bölge Müdürlüğü Ilgaz Tüneli Kontrol Şefi Hüseyin Maral, Ilgaz Tüneli'ndeki çalışmaların, Ilgaz Dağı'nın Kastamonu ve Çankırı tarafından çift yönlü olarak sürdürüldüğünü ve dönem dönem ağırlaşan kış koşullarının tünel çalışmalarını etkilemediğini belirtti. Maral, çalışmaların, 7 gün 24 saat vardiya usulü ile devam ettiğini ifade ederek, şöyle dedi:


"Sol tüpü 5 bin 391 metre, sağ tüpü ise 5 bin 370 metre olan Ilgaz Tüneli'nde kazı ve destek çalışmalarının yüzde 30'u bitirildi. Bunun yanında su yalıtımı ve nihai beton kaplama çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca Çankırı tarafındaki bölümde sağ tüpte bin 355 metre, sol tüpte bin 375 metre ve Kastamonu tarafındaki bölümde sağ tüpte 230 metre, sol tüpte 205 metre tünel açılarak desteklemesi tamamlandı. Çankırı tarafında 500 metrelik kesimin nihai kaplaması da bitirildi." 


Ilgaz Tüneli'nin bu yıl içinde tamamlanması amaçlanıyor.


Çankırı Haber

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ