İstanbul'un gözde ilçesi Arnavutköy'deki 7 konut projesi

Arnavutköy'de TOKİ, bin 350 konutluk, KİPTAŞ da 625 konutluk proje gerçekleştiriyor...

İstanbul'un gözde ilçesi Arnavutköy'deki 7 konut projesi

Kategori: Konut

Arnavutköy'da geliştirilen bazı konut projeleri şöyle:

TOKİ KONUTLARI:
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Taşoluk'ta bin 356 konut yapıyor. Taşoluk'taki konutlar, alt gelir grubuna hitap ediyor ve iki oda bir salona sahip.  İstanbul  Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) birlikte yaptığı Gaziosmanpaşa Taşoluk Alt Gelir Grubu Konutları bünyesinde kreş, 24 derslik ilköğretim okulu, 24 derslik lise, iki adet kütüphane, spor salonu, iki adet camii, ticaret merkezi ve büfeler de yer alacak.

KİPTAŞ KONUTLARI:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir şirket olan KİPTAŞ, 625 adet konutu Kozlar mevkiinde yaptırıyor. Kozlar mevkii Arnavutköy merkeze yaklaşık bir kilometre uzaklıkta yer alıyor. KİPTAŞ tarafından yapılan Arnavutköy Konutları'nda 75 metre karelik daireler 51 bin, 115 metre karelik daireler 105 bin, 150 metre karelik daireler de 140 bin YTL'den satışa sunulmuştu. 75 metre karelik dairelerde 138 aya kadar uzayan taksitler 400 YTL'den başlıyor. 115 metrekarelik dairelerin taksitleri 550 YTL'den, 150 metrekarelik dairelerin taksitleri ise 750 YTL'den başlıyor.

TAŞOLUK BAHÇELİ KONAKLARI:
Arnavutköy'de Alyans İnşaat'ın inşa ettiği Taşoluk Bahçeli Konakları'nda 103 villa bulunuyor. Projedeki her villa 475 bin YTL'den satışa çıktı. 206 dönümlük bir arazi üzerinde hayata geçirilen proje, Mecidiyeköy'e 40 dakika mesafede yer alıyor. 103 tripleks villadan meydana gelen Taşoluk Bahçeli Konakları'nda her bir konut Fatih Ormanı manzarasına sahip. Taşoluk Bahçeli Konakları'nda yer alan her villa tek tip olarak tasarlanıyor. 2 bin metrekarelik brüt arsa içinde projelendirilen villaların tamamı bin 300 metrekarelik bahçe içinde inşa edilecek. Taşoluk Bahçeli Konakları'nda yer alan villaların büyüklükleri ise 310 metrekare olacak. Projedeki villalar, radye temel üzerine inşa ediliyor. Taşoluk Bahçeli Konakları'nın çevre düzenlemesinde şelaleli yapay gölete de yer veriliyor. Peyzaj alanlarının yanı sıra çocuk oyun parklarının da bulunduğu projede tenis kortları, voleybol, basketbol ve mini futbol sahası, koşu-yürüyüş yolları da yer alıyor.

TAŞOLUK İNCİ VİLLALARI:
İnci Villaları, toplam 23 villa yer alıyor. A tipi, havuzsuz (bodrumsuz) villaların alanı 327, B tipi havuzlu (bodrumlu) villaların alanı ise 466 metrekare.  İnci Villaları'nda, spor kompleksleri, yürüyüş alanları, alışveriş merkezi de düşünüldü. İnci Villaları, kentten uzaklaşmadan doğa ile içiçe, huzurlu ve güvenli bir yaşam isteyenlere hitap ediyor. Sitede villalar hobi bahçelerine sahip olacak. Kendi bahçesinde ağaçlar, çiçekler, ormandan süzülerek gelen göl ve deniz havasını solumak isteyenlere de hitap ediyor...

MİL-TEN MİLPARK KONUTLARI:
Kömür madenleri işleten Mil-Ten Grubu'nun yaptığı Milkent Evleri, villa daire ve villa konseptine sahip... Arnavutköy'e 5, Terkos Gölü'ne 12 kilometre mesafedeki Milkent Evleri'nde 168 villa daire geçtiğimiz yıllarda satışa sunulmuştu. Villalar ise ilk satışa çıktığı dönemde 300 bin YTL'nin altında fiyatlara satıldı, sonra bu rakamın üzerine çıkıldı. Milkent, şehir merkezine 35 dakika uzaklıkta.

MİL-TEN DURUSU EVLERİ:
Mil-Ten Yapı'nın ikinci projesi de Durusu Evleri. Durusu Evleri de doğayla iç içe villalardan oluşacak. Proje, 25 villadan oluşuyor. Villaların her biri 5 dönüm arazi içerisinde yer alıyor.

MİLTOWN:
Mil-Ten Grubu ayrıca, iştiraki olan Mil-Ten Yapı'nın bünyesinde, Miltown'un proje aşamasını tamamladı. Mil-Ten bu proje ile Karaburun ile Kilyos arasındaki maden sahaları üzerinde Miltown adıyla 30 bin kişinin yaşayacağı küçük bir şehir kurmayı planlıyor..Miltown'ın, Karadeniz Ekonomik İşbirliği'nin (KEİB) İstanbul'a girişi olacağı; konaklamasıyla, ticaretiyle, fuarlarıyla, yaşamıyla, konutuyla bir merkez olacağı vurgulanıyor. Bunun yanında sahil bölgelerinde çarpık yapılaşmanın dönüşümü için site ve apartman şeklinde yapılar da olacak.

Hürriyet  Emlak  Dergisi Temmuz sayısı

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ