Kiptaş Gaziosmanpaşa Küçükköy'deki arsasını satışa çıkardı!

Kiptaş daha önce kendisinin genel merkez olarak kullandığı Gaziosmanpaşa Küçükköyde 82 bin 33 metrekare yüzölçümündeki arsasını kat karşılığı, hasılat paylaşımı veya satış yöntemi ile ihaleye çıkardı

Kiptaş Gaziosmanpaşa Küçükköy'deki arsasını satışa çıkardı!

Kiptaş daha önce kendisinin genel merkez olarak kullandığı Gaziosmanpaşa Küçükköyde 82 bin 33 metrekare yüzölçümündeki arsasını kat karşılığı, hasılat paylaşımı veya satış yöntemi ile ihaleye çıkardı.

Kiptaş tarafından yapılan açıklamalara göre arsanın Gaziosmanpaşa Küçükköyde benzeri bulunmayan arsanın yatırımcılara veya konsept projelerini hayata geçirebilecek nitelikte arsa arayanların tercihine uygun olduğu belirtildi. Arsanın satış, kat karşılığı veya hasılat paylaşımı yöntemi ile ihale edeceği de verilen bilgiler arasında yer aldı.

 Detaylar Şöyle:

Kiptaş Gaziosmanpaşa Arsası Mülkiyet Bilgileri
İli İstanbul
İlçesi Gaziosmanpaşa
Mahallesi Küçükköy 
Pafta 3 Pafta,   1/3-3/1 Pafta
Ada -
Parsel 3 Pafta 22-23-24-25-26-16519-16520 Parseller ile 1/3-3/1 Patta (Eski 16781) yeni 17328 Parsel
Toplam Yüzölçüm 82.033,90 m2
Malik Kiptaş

ULAŞIM VE KONUMU:
Arsaya E-6 TEM Otoyolundan Edirne istikametine gidiş yönünde Edirnekapı sapağından ulaşılmaktadır. Arsanın cephe aldığı Eski Edirne Asfaltı Caddesinden tramvay hattı geçmekte ve arazinin bitişiğinde Metris durağı bulunmaktadır. Ayrıca metroya ait Mecidiyeköy Havaalanı bağlantı hattı arazinin altından geçmektedir. Bölgeye hizmet verecek duraktaki arazi üzerinde geliştirilecek proje kapsamında dizayn edilecektir. Arsanın Eski Edirne-Asfaltına bakan cephesinden E-6 TEM Otoyolunun  Ankara  istikametine direkt erişim bulunmakta ve Fatih Sultan Mehmet (2.Boğaz) Köprüsü'ne 15 dakikada ulaşılmaktadır. Edirne istikametine 200 metre mesafedeki kavşaktan ulaşılmaktadır. Havaalanına 20 dakikalık mesafede ve Esenler Büyük Otogarına ise 10 dakikalık mesafededir. Aynı şeklide Aksaray, Beyazıt ve Leventte bulunan büyük iş merkezlerine 15-20 dakikalık sürelerde ulaşılabilmektedir.

İMAR DURUMU :
1/1000 ölçekli Uygulama imar Planında max TAKS = 0,4 , max KAKS = 3,00 , H: Serbest yapılaşma koşullarına sahip özel proje alanında kalmaktadır.
imar plan notlarına göre;
Tasdik sınırı 3 Pafta 22,23.24,25,26,16519,16520 Parseller ile 1/3-3/1 Pafta 16781 Parseller'dir.
Özel Proje Alanında max TAKS: 0,4 , max: KAKSı 3,00 max H: Serbest olmak üzere uygulama avan projeye göre yapılır.
Özel Proje alanında ticaret, otel, konaklama, residans, konut, sosyal ve kültürel tesis, özel sağlık tesisi, özel eğitim tesisi, kent meydanı, park, yönetim birimleri, kreş, cami, mescit, sağlık tesisi, spor tesisi, otopark, transfer merkezi, çeşitli hizmet birimleri vb. yer alabilir.
Özel Proje Alanında Emsal brüt parsel üzerinden alınacaktır.
Planlama alanında blok boyut ve şekli serbest olup, bitişik, ayrı, ikiz ve sıralı blok yapılabilir.
Kat yüksekliği serbesttir.
Bina köşe kotları ve kot alınacak nokta avan projede belirlenecek olup uygulama bu doğrultuda yapılacaktır.
Yönetmeliğe bakılmaksızın ifraz yapılabilir.
Subasman kotu serbesttir.
Bodrum katlar iskan edilebilir. İskan edilen bodrum katlar KAKS'a dahil değildir.
Çatı şekli serbest olup avan projede belirlenecektir.
Planlama alanında KAKS'a dahil olmak üzere asma kat yapılabilir.
Arazi kazı ve dolgu yapılarak düzenlenebilir. Düzenlenmiş zemin tabii zemin olarak kabul edilecektir.
Çekme mesafeleri zorunluluğu yoktur.
Parselde birden çok fonksiyonlar ayrı ayrı kullanılabileceği gibi tanımlanan lejantlardan yalnızca bir tanesi de kullanılabilir.
Otopark Yönetmeliğine uyulacaktır.
Uygulama aşamasında jeolojik ve jeoteknik zemin raporları yaptırılacaktır.
Bahsedilmeyen hususlarda  İstanbul  Büyükşehir Belediyesi imar Yönetmeliğine uyulacaktır.
Bu alan üzerinde verilecek fonksiyonlar avan projeye göre düzenlenecektir. Avan proje, Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Planlama Müdürlüğü ve ilgilileri arasında (alansal kullanımları yaya, taşıt - toplu taşıma araçları bağlantı ve giriş - çıkış, bina ve otopark işletme planı ile Transfer Merkezi kullanım protokolü hazırlanması vb. hususlar için) sağlanacak koordinasyon doğrultusunda hazırlanacak olup İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Planlama Müdürlüğü uygun görüşü ve İmar Müdürlüğü onayından sonra uygulama yapılacaktır.
Yukarıda bilgileri verilen arsaya talip olan istekliler, ihalenin şartnamesini 25 Ağustos 2011 tarihinden itibaren  Kiptaş  Genel Müdürlüğü Planlama ve ihale Müdürlüğünde ücretsiz olarak görebilir, ihale şartnamesini satın almak isteyen istekliler dosya bedelini ödemek suretiyle satın alabilirler.
Adres: Seyitnizam Mah. Gümüşsüyü Davutpaşa Cad. No-.17/l Zeytinbumu İSTANBUL
Tel     : 0212 414 98 98      Faks-. 0212 510 58 88

Detaylı bilgi için tıklayın

Hüseyin Belibağlı/Emlakkulisi.com

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ