Konut projelerinin bayram kampanyaları! Peşinatsız, faizsiz, ara ödemesiz!

Kurban Bayramı boyunca konut satışları da devam edecek. Bugünden itibaren açılan satış ofislerinde bayrama özel kampanyalar sunuluyor. Sektör böylece, durgun geçmesi beklenen bayram tatilinde hareket yaratıp bunu satışa çevirmeyi planlıyor

Konut projelerinin bayram kampanyaları! Peşinatsız, faizsiz, ara ödemesiz!

Kurban Bayramı boyunca gayrimenkul sektörü de hareketli olacak. Son dönemde faizlerin yükselmesiyle kampanyalara yüklenen konut üreticileri,  İstanbul  da kalan potansiyel müşterileri için bugünden itibaren satış ofislerini açık tutuyor. Ayrıca diğer ödeme planlarından farklı, bayram boyunca sürecek yeni kampanyalar da yapılıyor. Sektör böylece, durgun geçmesi beklenen bayram tatiline de hareket getirip, bu hareketi satışa çevirmeyi planlıyor. Bayramın ilk günü kapalı olan satış ofisleri, genellikle ikinci gün satışa geçiyor. Sinpaş GYO, Dap Yapı, Sur Yapı, Tepe İnşaat, YDA Yapı, İhlas Yapı, Babacan Yapı, Özyazıcı İnşaat kampanya düzenleyen firmalar arasında yer alıyor. Şua Yapı da bayramın hemen sonrasında yeni projesini satışa sunuyor. Bayram kampanyalarıyla, satışların normal günlerdeki satış oranlarıyla paralel gitmesi bekleniyor.

Ofisler ikinci gün açıldı
İstanbul Kurtköyde Via/Port Alışveriş Merkezinin de içinde bulunduğu The World of Via/Port kompleksinin son halkası olan konut projesi Houses & Suitesde bayram kampanyası 30 Kasıma kadar devam ediyor. Buna göre, yüzde 1 peşinatla daire sahibi olunabiliyor. Projede, yüzde 24 teslimde ödeme ve kredi kullanım fırsatı sunuluyor. Satış ofisi de bugünden itibaren açılıyor. Büyüklükleri 57 ile 205 metrekare olan dairelerin, metrekare satış fiyatları da 2 bin 980 TLden 4 bin 100 TLye kadar değişiyor.

Sur Yapının satış ofisleri de bugün 10.30dan itibaren açılıyor. Sur Yapı, Adapark, Metrogarden ve Exen İstanbul projelerinde kampanya düzenliyor. Adaparkta yüzde 40 peşin, geri kalanı 60 ay sıfır faizle ya da yüzde 5 peşinat kampanyasından yararlanabiliyor. Exen İstanbulda yüzde 40 peşinata Sur Yapı bünyesinde 48 ay, yüzde 50 peşinata ise Sur Yapı bünyesinde 60 ay sıfır faiz ile taksitlendirme imkanı veriliyor. Metrogardenda ise 20 daire için 36 ay sıfır faiz kampanyası başladı. 36 ay Sur Yapı bünyesinde sıfır faizle taksitlendirme yapabiliyorlar.

Bayrama özel kampanya
Tepe İnşaatın, İstanbul Maltepedeki projesi Narkule Projeside yüzde 5 peşinat ve 60 ay süresince yüzde 0.85ten kredi avantajı sunan kampanyası 15 Kasıma kadar devam edecek. Kampanya, 12 ay boyunca sıfır faiz de sunuyor. Projedeki 2+1 dairelerin fiyatları, 380-465 bin TL, 3+1 dairelerin fiyatı ise 490-625 bin TL arasında satışa sunuluyor. Projenin satış ofisi bayramın 3 ve 4ncü günlerinde açık.

Babacan Yapı, Crown Deluxe, Crown Residence, Crown Tower ve Crown Parkta bayram kampanyası yapıyor. Hemen taşın sonra öde ve sıfır peşinat, sıfır ara ödeme kampanyalarının uygulandığı projelerin satış ofisleri, bayramın üçüncü gününden itibaren açık olacak. Daire fiyatları Crown Deluxede 144 bin TL, Crown Towerda 84 bin TL, Crown Residencede 154 bin TL, Crown Parkta ise 199 bin TLden başlıyor.

Kimin kampanyası nasıl yürüyecek

SİNPAŞ GYOnun bayramın ikinci gününden itibaren satış ofisleri açık. Bayramdan sonra da Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinhonun teklifi yapacağı, eski konutları alıp, yenisini veren transfer kampanyası başlıyor.
Koç Grubuna ait arsada, YDA & Kuruluş İnşaatın inşa ettiği The İstanbul Veliefendinin satış ofisi bugünden itibaren açık. Konut ve rezidans blokları olarak 786 dairenin yer aldığı The İstanbul Veliefendide kısa süre geçerli olacak kampanyada, yüzde 25 peşinat ile 36 ay vadeye sıfır faiz ile ödeme imkanı sunuluyor. Ayrıca 60 ay vadeye de yüzde 0.40  faiz uygulanıyor. Projede metrekare fiyatları 4 bin 500 TLden başlıyor.

Özyazıcı İnşaat tarafından inşası devam eden Nish Adalarda düzenlenen kampanyada taksitler teslimlerden sonra başlayacak. Projede, son daireler için 120 aya kadar vade seçenekleriyle birlikte taksitler 12 aya kadar erteleniyor. Bunun yanı sıra, ilk yıl 725 TLden başlayan taksitlerin olduğu ödeme planı da sunuluyor. Fiyatlar ise 165 bin TL ile 752 bin TL arasında değişiyor. Satış ofisi bayramın ikinci gününden itibaren açık.

Dap Yapı, Dap Royal, Dap Burgu ve Dap Dalga Kulelerin satış ofislerini üçüncü ve dördüncü gün açık tutacak. Ayrıca Dalga Kulelerde bayrama için stüdyo, 1+1 ve 2+1lerde lansman fiyatlarını geri getirdi.

Elite Side bayramdan sonra satışa çıkıyor

ŞUA İnşaat, Pendikteki Elite Side projesini bayram sonrasında satışa çıkıyor. 25 bin metrekare arsa üzerinde inşasına başlanan Elite Side, 130 milyon TL yatırımla inşa edilecek. Projenin metrekare başlangıç fiyatları ise 2 bin lira civarında olacak. 400 konuttan oluşan Elite Sideda 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire seçenekleri bulunuyor. 6 adet de ticari ünitenin yer alacağı projenin çevresinde 5 yıldızlı 3 adet de otel yer alıyor.

Meltem KARA/Hürriyet

--------

Konut satışlarında bayram tatili yok
Günlük çalışma zamanı sebebiyle projeleri incelemeye vakit bulamayanlar için bayram tatili yeni fırsat oldu. Konut projelerinin satışını yapan şirketler, Bayram, ev almak isteyenler için açığız sloganıyla müşterilerini davet ediyor. Bahçelievler Basın Ekspres Yolu üzerindeki 70 dönümlük Altınyıldız arazisi üzerinde FerYapı ve Altınyıldız iştiraki olan Altınyıldız Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. tarafından geliştirilen İstWestte 168 bin liradan başlayan fiyatlar için yüzde 1 peşinat ve 18 ay vadeyle satış imkânı sağlanıyor. İstanbul Sancaktepedeki 1500 konutluk Rings İstanbul Projesi, yüzde 25 peşin ödeyenlere, taksitleri 1 yıl sonra ödemeye başlama fırsatı verirken, Dumankayanın 100 Gülen Yüz kampanyası ile 104 bin liradan başlayan fiyat, 1082 liradan başlayan taksitlerle ödeme avantajı sağlanıyor.

MASRAFLAR FİYATIN İÇİNDE
Bayramın gelmesiyle birlikte Bizim Evler 3 ve Bizim Evler 4 satışları için açık tutulmayadevam edilen satış ofislerinde cazip ödeme fırsatları veriliyor. Bizim Evler 3ün 6 ay erken teslim edilmesi sebebiyle ev sahiplerinin şimdiden kazançlı olduğunu belirten proje yetkilileri, Son dairelerimiz satışta. Fiyatlar 149 bin liradan başlıyor. Yüzde 10 peşinatla 120 aya kadar vadeli ödeme seçeneklerimiz var. Fiyatlara KDV, tapu masrafı, kat mülkiyeti masrafları, sözleşme damga vergisi, elektrik, su, doğalgaz bedelleri dahil dedi. Bugünden itibaren açık olacak The İstanbul Veliefendi satış ofisinde de konut ve rezidans blokları, yüzde 25 peşin, 36 aya kadar 0 faizli bayram kampanyasıyla satılacak. Tepe İnşaatın İstanbul Maltepede inşa ettiği Narkule Projesinin yüzde 5 peşinat ve 60 ay süresince yüzde 0.85ten kredi avantajı sunan kampanyası 15 Kasıma kadar devam edecek. Kampanya, 12 ay boyunca yüzde 0 faiz gibi çok avantajlı ödeme alternatifi de sunuyor. Projeden ev sahibi olmak isteyenler, yarın ve bayramın 4üncü gününde satış ofisini zayeret edebilecek.

Tülay Dur/Türkiye

 

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ