Konya'da Yenikent Kardelen Sitesi'nde 165 bin TL'ye icradan satılık daire!

Konya 7. İcra Müdürlüğü, Konya ili Selçuklu ilçesi Yenikent Kardelen Sitesi'ndeki daireyi 165 bin TL'den satışa çıkardı. Satış, 07 Mayıs 2012 Pazartesi 15:45-15:50 saatleri arasında yapılacak

Konya'da Yenikent Kardelen Sitesi'nde 165 bin TL'ye icradan satılık daire!

Kategori: İhale

Verilen ilan şöyle;

 

GAYRİMENKULUN AÇIK ARTTIRMA İLANI KONYA 7. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDEN

DOSYA NO: 2010/12428

Bir borçtan dolayı satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: Konya ili Selçuklu ilçesi, Şeyh Şamil Mahallesi, barış ve Doç. Dr. Halil Ürün Caddeleri, Eylül Sokağa cepheli, Yenikent Kardelen Sitesi, B blok No: 23/37 de, Tapuda ise, Dumlupınar Mah. 208 cilt, 21000 sayfa, 25 LIII pafta, 29135 ada, 1 parselde kayıtlı 44.059,39 m2 alanlı arsanın üzerine yapılmış, bloklardan B bloğun, zemin kat + dokuzuncu normal katında, 37 bağımsız bölüm nolu, 1/624 arsa paylı; Daire; antre, salon, dört oda, banyo, tuvalet, mutfak ve holden ibarettir, iki adet balkon vardır. Bürüt inşaat alanı 167 m2 net inşaat alanı ise 140 m2 civarındadır. Salon ve oda tabanlarına laminant, sulu kısımların tabanına seramik döşenmiş, giriş kapısı çelik, diğer kapılar Amerikan paneldir. Pencereler PVC doğramadır. Tavanlarda alçı süs ve alçı kartonpiyer vardır. Yatak odasında duş bölümü bulunmaktadır. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah üst ve alt dolapları vardır. Tezgah altı beş sıra fayans kaplıdır. Banyo tuvalet iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda küvet, klozet, lavabo, duşakabin bulunmaktadır. Kalorifer petekleri paneldir. Antrede ahşap vestiyer, odada ahşap dolap vardır. Balkon katlanır camla kapatılmıştır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Taşınmaz yaklaşık güney - batı cephelidir. Borç konusu taşınmazın, kullanılan malzemeler, özellikleri, yıpranma payı, bulunduğu mevkii, konumu, niteliği ve niceliği, şehir merkezine uzaklığı, dosya içerisinde, bulunan imar durumu, satışın ihale yoluyla olacak olması ve alım satım rayiçleri dikkate alınarak bilirkişi tarafından keşif tarihinde 165.000,00 TL ücret takdirine, karar verilmiştir.

Muammeri Değeri: 165.000,00 TL

İŞBU SATIŞ İLANI İLGİLİLERİNİN ADRESLERİNE TEBLİĞE GÖNDERİLMİŞ OLUP TEBLİĞ EDİLEMEYENLEREDE İLANEN TEBLİĞ OLUNUR.

Satış Şartları:

1- Satış 07.05.2012 Pazartesi günü 15:45 -15:50 saatleri arasında Yeni Adliye Sarayı Mezat Salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartıyla 17.05.2012 Perşembe aynı saate ve aynı yerde ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilememişse gayrimenkul en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40’ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Arttırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verebilir. Tellaliye resmi, ihale pulu, tapu harç ve masrafları ile % 18 KDV alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi taktirde haklarını tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, iki ihale arasındaki farktan ve temerrüt faizinden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiçbir hükme hacet kalmadan Dairemizce kendilerinden tahsil edilcektir.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ile satış ilanın tebliğ edilemeyen alakadarlara tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur.

(İİKm.126)

(*) ilgililer tabrine irtifak hakkı sahipleride dahildir.

B:20510

(www.bik.gov.tr)

 

İlan için tıklayın!

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ