Kroki ne demektir?

Kuş bakışı çizim, yüksek bir yerden aşağıya doğru bütün genişliği içine alabilecek şekilde bakılarak yapılan çizimdir. Kroki ise kuş bakışı yöntemiyle çizilir. Kroki ne demektir, detayları...

Kroki ne demektir?

Kategori: Emlak Terimleri

Kroki ne demektir?

Kroki, detaylı bir anlatıma sahip olmadan yakın çevrenin kağıt üzerinde temel özellikleriyle gösterilmesine yarayan uygulamadır. Kroki ne demektir, kroki tanımı ; Ölçek kullanılmadan bir yerin kuş bakışı görünüşünün kabataslak küçültülerek kağıt veya düzlem üzerine çizilmesine kroki denir. Kroki çizilirken herkes tarafından bilinen cadde, sokak ve önemli yapılar yönlerine dikkat edilerek çizilir.


Kroki özellikleri nelerdir?

- Krokide ölçek kullanılmaz.

- Çizimde uzunluklar göz kararı ile çizilir.

- Önemli yerler şematik olarak gösterilir.

- Krokide kuzey-güney yönünü gösteren ok belirtilir.


Kroki ne işe yarar?

İnsanların günlük yaşantısında çok sık kullandığı krokiler, adresi bulmayı kolaylaştırır. Bu nedenle adres tarifleri genellikle kroki üzerinden yapılır.


Kroki nerelerde kullanılır?

Günümüzde, iş yeri sahipleri iş yerinin bulunduğu alanın krokisini, kartvizitlerinin arkasında kullanırlar. Böylece müşterilerin yeri daha kolay bulması amaçlanır. Ayrıca, bazı kurumlar da internet sitelerinin iletişim kısmında adres ile birlikte krokiye de yer vermektedir.


Kroki nedir, kısaca;

Harita ve planların ölçeksiz olarak çizilmesidir.Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ