Next Türkiye mağazaları başladığı noktaya geri döndü

İngiltere'nin en köklü kadın giyim markalarından Next, Türkiye'de yoluna yalnız başına devam edecek

Next Türkiye mağazaları başladığı noktaya geri döndü
2005 yılında  İstanbul  Cevahir Alışveriş Merkezi'nde açtığı mağazayla Türk pazarına giren marka, Ankara,  İzmir  gibi büyük kentlerde de mağazalar açmıştı.
Bir süre önce ise Türkiye'deki operasyonunu küçültmeye başlayan, Metro City, Kanyon AVM'lerinden sonra İstinye Park'taki mağazasını da kapatan Next'in şu anda sadece Cevahir'de mağazası bulunuyor. Perakende sektöründen kaynaklar, Al Shaya'nın içinde bulunduğu yeniden yapılanma sürecinin bunda etkili olduğunu belirtiliyor. Kaynaklar, "Next, bundan sonra Türkiye'de yoluna, yanında Al Shaya olmadan, tek başına devam etmek istiyor" dedi.
Türkiye'ye gelişte ısrarlı olan Next, markanın başka bir kişiye tescilli olması nedeniyle kiralama yaptığı halde mağazayı açmakta sorun yaşamış, ardından iyi bir satış grafiği yakalamıştı.
9 yılda 3 markası gitti
2001 krizinin hemen sonrasında Starbucks, Claries, The Body Shop'un da aralarında bulunduğu 14 markayla Türkiye'ye hızlı bir giriş yapan Al Shaya Grubu, Wallis, Peacocks ve son olarak River Island markalarını da Türk pazarından çekti. Grup, halen aksesuar, restoran, içecek, kozmetik ve giyim alanlarında faaliyet gösteren 11 markayla Türkiye pazarında faaliyet gösteriyor.
Beste Önkol/Milliyet
emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ