Nurettin Eroğlu ailesiyle kendi yaptığı çiftlikte yaşıyor!

Eroğlu Yapı Başkanı Nurettin Eroğlu, her yıl hazirandan ekime kadar çatalca'da 7 kardeşi ve 40 kişilik ailesiyle birlikte kendi yaptığı çiftlikte yaşıyor. 31 dönüm arazi üzerine kurulu çiftlikte seradan sosyal tesise kadar her şey var

Nurettin Eroğlu ailesiyle kendi yaptığı çiftlikte yaşıyor!

Eroğlu Yapı'nın patronu Nurettin Eroğlu, çatalca'da ailesi ve 7 kardeşiyle birlikte kendi yaptıkları villa projesinde oturuyor. Yedi kardeşin birbirinin aynısı villalara sahip olduğu proje yemyeşil dağların hemen yamacında bulunuyor. Evler haricinde her yerin yeşillere büründüğü, özellikle de peyzajına çok önem verilen projede evler yaş sırasına göre büyükten küçüğe doğru yan yana sıralanmış. Tam ortada ise Nurettin Eroğlu'nun villası bulunuyor. Eroğlu, 3 katlı ve 550 metrekare büyüklüğündeki bu evde yılın üç ayından fazlasını ailesiyle birlikte geçiriyor. 31 dönüm arazi üzerine inşa edilen evlerin peyzajına ve yeşilliğe bu kadar önem vermesinin nedenini ise Eroğlu 'Biz Orta Anadoluluyuz (Aksaraylı). Trabzonlular sürekli yeşil içinde yaşadıkları için belki yeşil onlara çok fazla şey ifade etmez. Ancak bizim için öyle değil. Yeşile hasretiz. Bu hasretimizi yazlığımızda gideriyoruz. Köy hayatı ile şehir hayatını aynı ortamda yaşıyoruz.' diye açıklıyor.

SAUNADA K܂R KEYFİ

Eroğlu ailesinin mütevazı villa sitesi 2002 yılında grup daha ticari inşaat işine girmeden önce yapılmış. Eroğlu, yazlık olarak çatalca'yı tercih etmelerinin nedenini ise 'Daha önceleri burada Doktor çeşme denilen piknik alanına ailece gelirdik. Daha sonra burada bir arazi aldık ve kendi yazlığımızı inşa ettik. Burası  İstanbul  'un Avrupa Yakası'ndaki en doğal yer' diye anlatıyor. Evin girişinde 200 metrekare büyüklüğünde devasa bir salon dikkat çekiyor. Duvarları süsleyen İstanbul tabloları Eroğlu'nun aklının hep İstanbul'da olduğunun kanıtlar gibi... Bunun yanında Eroğlu'nun evde en sevdiği bölüm kışın geldiğinde başında oturduğu şömine. Üst katlarda yatak odaları yer alıyor. Eroğlu, evde hobi odasına yer vermemiş. çünkü 7 villanın bulunduğu projede tüm ailenin ortak kullanabileceği, ortak misafirlerini ağırlayabileceği bir sosyal tesis de düşünülmüş. Bilardodan yemek alanlarına, tüm araziyi tepeden görebilecek devasa bir terasa, Türk hamamına kadar tüm detaylar düşünülmüş. Eroğlu'nun sosyal tesiste en çok kullanmayı sevdiği bölüm ise sauna odası. Eroğlu, bir kısmı yemyeşil araziye tepeden bakan ve dışarıdan içeriyi görmeyen siyah camların kullandığı saunada kar yağarken vakit geçirmeyi sevdiğini söylüyor.
Sabah/Dilek Taş

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ