Özdilek Grup, İstanbul'da AVM açacak

Özdilek Grup, gelecek yılın sonunda İstanbul'da alışveriş merkezi açacak

Özdilek Grup, İstanbul'da AVM açacak

Antalya'da 60 milyon dolarlık yatırımla Özdilek Park Alışveriş Merkezi'ni açan Özdilek Grup, gelecek yılın sonunda da  İstanbul  'da alışveriş merkezi açacak.

60 milyon dolara mal olan AVM'nin açılışında konuşan Özdilek Grubu Başkanı Hüseyin Özdilek, 1967'de 20 metrekarelik dükkanda ticarete başlayan şirketin, bugün 5 bin kişiye istihdam sağlayan, 450 milyon liralık cirosu olan holding haline geldiğini söyledi.
Star

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Özdilek AVM Antalya'da açıldı sırada İstanbul var

Antalya'da dün hizmete giren Özdilek Park Alışveriş Merkezi 60 milyon dolara mal oldu. Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek: 2010'da İstanbul Levent'te de AVM açacağız

Özdilek Grup Antalya'da 60 milyon dolarlık yatırımla Özdilek Park Alışveriş Merkezi'ni hizmete açtı. Antalya'nın Kepez İlçesi'nde yaptırılan ve açılışı nedeniyle birçok mağazanın ürünlerinde indirim yaptığı Özdilek Park Antalya Alışveriş Merkezi'nin açılışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, açılışta yaptığı konuşmada, Bursa, İzmir, Kocaeli, Afyonkarahisar, Yalova ve Gemlik'te altı alışveriş merkezi, 4 hipermarket ve çeşitli illerde bulunan 15 ev tekstil mağazası ile toplam 26 satış noktasına sahip olduklarını söyledi. Grup, gelecek yıl İstanbul'da da alışveriş merkezi açmayı planlıyor. İstanbul'daki planlanan AVM'yi, daha önce satın aldığı Levent'teki Roch fabrika binasının yerine kurulmasını düşünen Özdilek, Kanyon ve MetroCity'ye komşu olacak.

TOPLAM 110 MAĞAZA VAR
Özdilek şunları söyledi: Özdilek Grubu toplam 5 bin kişiyi istihdam ediyor. Özdilek, 450 milyon liralık cirosu, 73 milyon liralık işçi ödemesi ve ödediği 45 milyon liralık direkt ve endirekt vergilerle Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında her yıl yerini almaktadır. Hedefimiz ülkemizin kişi başına düşen GSMH'sini 10 bin doların üzerine çıkarmak için firma olarak üzerimize düşen görevi yapmaktır. Kepez'de 102 bin metrekare inşaat alanına sahip alışveriş merkezinde toplam 110 farklı mağaza müşterilerine hizmet verecek. Toplam bin 100 araç kapasiteli 2 katlı kapalı otoparkın bulunduğu alışveriş merkezinde hiper market, yapı marketler, teknoloji market, bowling salonu ve 7 adet sinema salonu ve 5 boyutlu sinema salonu bulunuyor.

Ekonomik kriz bizi de etkiledi
KÜRESEL krizden, perakende sektöründeki tüketici ne kadar etkilendiyse Özdilek Perakende Grubu'nun da aynı oranda etkilendiğini dile getiren Hüseyin Özdilek, 'Ama biz grup olarak krizlere alışığız. Her 2 -2,5 yılda bir yatırım yapıyoruz. 2001 krizinde İzmir  alışveriş merkezi ve İnegöl'de hipermarket, 2003'te İzmir'de otel, geçen yıl ise Yalova ve Bursa AVM'lerini açtık' diye konuştu. Krizle birlikte perakende sektöründe bir daralma yaşandığına dikkat çeken Hüseyin Özdilek, son verilere göre Türk ekonomisinde önemli bir daralma gerçekleşmesine karşın Özdilek Perakende Grubu'nun geçen yılın sadece yüzde 1,5 altında kalmasını bir 'başarı' olarak değerlendirdiklerini belirtti.

2.8 milyon dolar kira ödenecek
ÖZDİLEK'İN krize rağmen yatırım konusunda hız kesmediklerini dile getiren Özdilek, açılışı gerçekleştirilen Antalya Özdilekpark AVM'nin, Antalya'nın en büyük alışveriş merkezi olduğunu söyledi. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden 29 yıllığına kiralanan Antalya Özdilek AVM yeri için her yıl 2 milyon 800 bin dolar arsa kirası ödeyeceklerini açıklayan Özdilek, 'Antalya turizm ve tarım sektörlerinde lokomotif bir il. Türkiye'nin en değerli 7 kentinden birisi olarak gösterilen Antalya, ileriye dönük olarak da ilk 5'i zorlayacak bir şehir. Biz bugünün değil, geleceğin Antalya'sına da yatırım yapmış bulunmaktayız' dedi.

İstanbul'a yapılacak yatırım Antalya'nın üç katı olacak
ÖZDİLEK  şöyle devam etti: Gelecek yıl Eskişehir, Kütahya ve İstanbul'a (Levent) yeni yatırımlar  yapacağız. İstanbul'da planlanan yatırım, Özdilekpark Antalya AVM'nin üç katı olacak. Levent'te 280 bin metrekare büyüklüğünde bir alanda 200 milyon dolardan fazla bir yatırımı gerçekleştireceğiz. Jones Lang Lasalle Başkanı Avi Alkaş ise Antalya'da açılan Özdilekpark AVM'de yaklaşık bin 500 kişiye istihdam sağlandığını söyledi.
Akşam

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ