Anadolu Yakası'nda projeler yarışıyor!

Anadolu Yakası'nda inşaatına başlanan Üsküdar-Çekmeköy metro hattı, şimdiden yeni projelerin yükselmeye başladığı bölge oldu. Şirketlerin arayışları da sürüyor

 Anadolu Yakası'nda projeler yarışıyor!

Kategori: Sektörel

Burhaniye, Kısıklı, Libadiye ve Bulgurlu bölgelerinin önemi, kısa bir süre önce ihalesi yapılan Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosunun inşaatına başlanmasıyla arttı. Gözler Boğaziçi Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü birbirine bağlayan ve Şile Otobanı olarak da bilinen yolun üzerinde bulunan bu yerleşim yerlerine çevrildi.


Ulaşım rahatlayacak


Üsküdar ilçesine bağlı bu semtlerde yaşayanların en büyük sıkıntısı, Boğaziçi Köprüsü’ndeki trafiğin bu hattaki ulaşımı olumsuz yönde etkilemesiydi, işlerine gitmek için yola çıkanlar saatlerce trafikte boğuşmak zorunda kalıyordu. 38 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan metro ulaşımı oldukça rahatlatacak.


Marmaray istasyonuyla entegre edilecek Üsküdar-Çekmeköy- Sancaktepe metrosu, 17 kilometrelik mesafeye ulaşımı 24 dakikaya indirecek. Metro hattı, Alemdağ Caddesi ile Şile Yolu Kavşağı yakınlarında son bulacak. Üsküdar vapur iskelesi önünden başlayarak Capitol Alışveriş Merkezi, Altunizade, Çamlıca, Kısıklı, Ümraniye, Alemdağ, Dudulu-Şile Yolu Kavşağı ve Çekmeköy güzergahında çalışacak metro hattında 16 istasyon bulunacak. Söz konusu hatta tek yönde saatte 45 bin yolcu taşınması hedefleniyor.


Ulaşımın rahatlamasıyla birlikte inşaat şirketlerinin bölgeye daha çok ilgi göstermesi bekleniyor. Ancak Bulgurlu, Libadiye, Kısıklı ve Burhaniye’de boş arazi bulmak zor.  İstanbul  'un en eski yerleşim yerlerinden olan bölgedeki binaların çoğu eski. Son 10-15 yılda yıldızı parlayan Libadiye’deki konutlar bölgenin en yeni evleri arasında. Çamlıca Tepesine doğru çıktıkça gecekondu sayısı artıyor.


Yeni konut projeleri


Gelişmeleri önceden fark eden inşaat firmalarının bölgedeki konut projeleri hızla yükseliyor. GAP İnşaat’ın Burhaniye’deki Şehrizar Konakları ile Sur Yapı’nın Çamlıca eteklerinde inşa ettiği Exen İstanbul projeleri bunlara en görünür örnekler. 


Dubai’deki Burç Halife ve The Dubai Mall’u inşa eden Emaar da İstanbul’da Toskana Vadisi’nden sonra ikinci projesini Libadiye’de inşa ediyor. Emaar Türkiye’nin Ünalan Köprüsü’nün hemen yanındaki 74 dönümlük arazi üzerinde hafriyat çalışmaları devam ediyor. Ant Yapı ise Libadiye’de yeni bir ofis ve rezidans projesine başlamaya hazırlanıyor.


Bölgedeki projeler bunlarla da sınırlı değil. Bulgurluyu geçer geçmez Ümraniye Çarşı Karakolu’nun alt tarafında da yeni konut projeleri var. Bölgede Ağaoğlu lnşaat’ın Teras Bahçe, Sezgin İnşaat ve Doğu Kuyumculuk’un ortak projesi Kardelen Evleri’nin inşaatı devam ediyor.


İşte Bulgurlu, Libadiye. Kısıklı, Burhaniye, Ünalan ve yakın çevrelerinde inşa halindeki projeler, özellikleri ve fiyatları.


Exen İstanbul


Sur Yapı’nın Çamlıca eteklerindeki Mandıra Caddesi, Tantavi Mahallesi’nde inşa ettiği Exen İstanbul projesi, 11 ve 15 katlı yatay binalar ve 44 katlı 160 metre yüksekliğinde kule rezidanstan oluşuyor. Bin 38 konut, ofisler ve alışveriş merkezi bulunan projede, 36 metrekarelik stüdyo daireden 355 metrekarelik 4+1’e farklı daire seçenekleri sunuluyor. 1+1 dairelerin fiyatı 431 bin, 2+1’lerinki 602 bin, 3+1'lerinki 906 bin, 4+1’lerinki ise 1 milyon 132 bin TL'den başlıyor. Peşin ödemelerde yüzde 12+2 indirim uygulayan firma, kendi bünyesinde yüzde 30 peşin ödeyene 84, yüzde 50 peşin ödeyene ise 60 ay faizsiz ödeme seçeneği sunuyor. Yüzde 5 peşinat, aylık yüzde 0.99 faiz oranı ve 120 ay vadeyle de ev sahibi olmak mümkün.


Altunizade-Çekmeköy aksı üzerinde inşa edilen Exen İstanbul'un yüzde 75’i yeşil alan ve rekreasyon bölümlerinden oluşuyor. Göleti, havuzları, fıskiyeleri, çocuk parkları, 1 kilometrelik bisiklet parkuru, mini futbol sahaları, açık fitnes alanları, meyve bahçeleri gibi birçok sosyal donatısı bulunan projede, güneş panelleriyle ısınan açık yüzme havuzunda bahar aylarında da yüzmek mümkün olacak.


Satış ofisi: 0216 316 79 90

Web: exenistanbul.com.tr


Bahçeli Konakları


Çalık Holding iştiraki Gap İnşaat’ın  Emlak  Konut GYO ile kar paylaşım modeliyle Burhaniye Mahallesi’nde 49 bin 500 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Şehrizar Konakları, 38 blokta 208 daireden oluşuyor. Brüt 180 ile 626 metrekare arasında 3,4,5,6,7 ve 8 odalı dairelerin fiyatı 2 milyon 50 bin ile 3 milyon 500 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 50’sini peşin ödeyene 12 ay, yüzde 35’ini peşin ödeyene 9 ay, yüzde 25’ini peşin ödeyenlere ise 6 ay vade farksız taksit seçeneği sunuluyor. Yüzde 25 peşin ödeyip yüzde 75 oranında Bank Asya, VakıfBank ya da Halkbank’tan konut kredisi kullanmak mümkün.


İstanbul’un yüzük taşı olarak gösterilen arazilerinden birinde inşa edilen Şehrizar Konakları, Boğaziçi Köprüsüne yakınlığı ve lokasyonuyla dikkat çekiyor. Şehrin bahçesi anlamına gelen Şehrizar Konakları’nda, İstanbul’un dokusunu yansıtan bitkilerin kullanılacağı peyzaj düzenlemeleri yapılacak. Geniş bahçeler, kameriyeler ve 7 bin metrekare sosyal tesislerden oluşan projedeki tüm konutlar boğaz manzarasına sahip. 600 araç kapasiteli 5 otopark katı bulunan projede yerleşim planları, kendi içerisinde birkaç bloğun birleştiği mahallelerden oluşuyor. Proje, sahiplerine 2013 yılının ilk yarısında teslim edilecek.


Satış ofisi: 0216 557 90 10

Web: sehrizar.com


Emaar Libadiye


Emaar Türkiye’nin Libadiye'deki 66 bin metrekare arazi üzerine inşa edeceği Emaar Libadiye projesinde bin 200 konutun yanı sıra 5 yıldızlı otel. ofis, rezidans ve İstinye Park’ın 1.5 katı büyüklüğünde bir alışveriş merkezi planlanıyor. Halen hafriyat çalışmaları devam eden projede, 47 metrekarelik stüdyodan 650 metrekarelik 6+1’e farklı daire seçenekler var.


Emaar Türkiye, Dubai’deki The Address Hotel’in aynısını inşa edeceği açıklamıştı. Yakında satışa çıkması beklenen projenin 2014 yılında tamamlanması hedefleniyor.


Teras Bahçe


Ağaoğlu İnşaat’ın 15 katlı tek bloktan oluşan Teras Bahçe projesi, Ümraniye Çarşı Karakolu’nun alt tarafında Şerifali’ye doğru giden yol üzerinde inşa ediliyor. 45 konutluk projede 100 ve 115 me-rekarelik 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunuluyor. Dairelerin fiyatı ise 250 bin ile 300 bin TL arasında değişiyor.


Satış ofisi: 0216 481 60 60


Kardelen Evleri


Sezgin İnşaat ve Doğu Kuyumculuk’un ortak projesi Kardelen Evleri, 2 blokta 60 daireden oluşuyor. 85, 105 ve 115 metrekarelik 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede fiyatlar henüz belirlenmemiş. Kardelen Evleri’nde spor salonu ve çocuk parkı gibi sosyal donatılar da planlanıyor.


Satış ofisi: 0216 335 59 55


Ant Yapı


Ant Yapı, Ünalan Mahallesi’ndeki 35 bin metrekarelik arazi üzerinde yeni bir ofis ve rezidans projesine başlamaya hazırlanıyor. 100 stüdyo daire ve home ofis ile açık ve kapalı spor alanlarından oluşan proje için 100 milyon dolar civarında yatırım yapılacağı açıklandı. Hazırlıklarını sürdüren firma, bu yıl içinde inşaat başlamayı ve 2014 yılında projeyi teslim etmeyi planlıyor. 


Para Dergisi

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ