SEV Amerikan Koleji Çekmeköy yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanıyor!

SEV Amerikan Koleji, Anadolu Yakası'nda Çekmeköy Alemdağ'da inşa ediliyor. 600 kapasiteli olacak Çekmeköy SEV Amerikan Koleji kapsamında 2014 senesinin Eylül ayında eğitim öğretim dönemi başlayacak...

SEV Amerikan Koleji Çekmeköy yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanıyor!

Kategori: Eğitim

Üsküdar Amerikan Lisesi’ne kardeş lise Çekmeköy'de SEV Amerikan Koleji ismiyle kuruluyor. 2014 Eylül'de yeni eğitim öğretim döneminde açılacak olan Çekmeköy SEV Amerikan Koleji, 600 öğrenci kapasiteli olacak. 


Liseye Sağlık Eğitim Vakfı (SEV) mezunları bir elemeden sonra geçiş yaparken, merkezi sistemle de dışardan öğrenci alınacak. Hazırlık sınıfına belli bir oranda SEV İlköğretim Okulları’ndan öğrenci kabul edilecek olan lisede Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı düzenlemelerle oranlar netlik kazanacak.


Yeni liseye dışardan öğrenci alınacak olsa da kontenjanın büyük kısmı Üsküdar SEV İlköğretim Okulu’ndan mezun olanlara ayrılacak. Çekmeköy SEV Amerikan Koleji'nde hazırlık sınıfı da yer alacak. 


As Yapı tarafından yürütülen Çekmeköy SEV Amerikan Koleji'nde 2014 Eylül'de hazırlık sınıfına 120 öğrenci alınacak. Nakil sınavı ile 9'uncu sınıfa ise belirli sayıda öğrenci alınacak. Dışarıdan tercih edecekler için ise okul tanıtım günleri düzenlenecek. 


haberin videosu
 (216) 547 38 38

http://www.sevuskudar.k12.tr/


Kübra GENÇ/Emlakkulisi.com

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ