Sheraton, Mersin'de 52 katlı Metropol'ün 20 katını kiraladı!

2013'te Akdeniz Olimpiyatları öncesinde Mersin'de Sheraton 52 katlı Metropol'ün 20 katını kiraladı, Hilton ikinci oteline yer arıyor. Akdeniz Olimpiyatları'nın Mersin'de yapılacağının açıklanmasın ardından şehre yatırımcılarda arsa talepleri yağmaya başla

Sheraton, Mersin'de 52 katlı Metropol'ün 20 katını kiraladı!

Olimpiyatlar sırasında 6 bini sporcu olmak üzere 10 binin üzerinde kişinin şehre gelecek olması nedeniyle Mersin'deki otel yatırımları hızlandı. Sheraton, 175 metre yüksekliği ile Türkiye'nin ilk gökdelenlerinden biri olarak yapılan 52 katlı Metropol binasının en üst 20 katını kiralarken şehirde bir oteli olan Hilton Worldwide'ın 4 yıldızlı markası için görüşmeler yaptığı öğrenildi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı şžerafettin Aşut, Türkiye'nin her yerindeki işadamlarından otel yatırımı için talep aldıklarını söyleyerek 'Yeni yeni yatırımcılar arsa arayışına girdi. Hilton'un ikinci otel için arayışta olduğunu duyduk. Mersin'den de bu yatırımlarla işbirliği yapmak isteyen turizmciler var. Mersinli işadamları bir araya gelerek yatırım yapmak istediklerini bize iletiyorlar' dedi. Aşut, turizm yatırımı yapmak için arazi talebinde bulunanlar için Valilik ve İl Özel İdaresi'nin mülkiyetinde bulunan bazı yerlerin yatırımcılara tahsis edilmesiyle ilgili görüşmeler yaptıklarını kaydetti.

TARSUS'TA YETİşžECEK

Bunun yanı sıra Mersin'in Tarsus sahil bölgesinde de bir turizm şehrinin kurulması için daha önce 5 firma arazi tahsisi almıştı. Limak, Özaltın, IC, Peta Mühendislik ve Aram İnşaat'ın yatırımlarını 2013'teki Akdeniz Olimpiyatlarına yetiştirmek için harekete geçtiği öğrenildi.
Sabah/DİLEK TAşž

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ