Süha Güçsav: Mersin Limanı halka arz edilebilir!

Akfen Holding CEO'su Süha Güçsav, "Mersin Limanı için önümüzdeki dönemde ortağımız da uygun görürse halka arz öngörümüz olabilir" dedi. Güçsav, gelecek dönem planlarıyla ilgili CNBC-e televizyonuna açıklama yaptı...

Süha Güçsav: Mersin Limanı halka arz edilebilir!

Kategori: Genel
Akfen Holding CEO'su Süha Güçsav, "Mersin Limanı için önümüzdeki dönemde ortağımız da uygun görürse halka arz öngörümüz olabilir" dedi. Güçsav, gelecek dönem planlarıyla ilgili CNBC-e televizyonunda şu açıklamaları yaptı: "Elektrik üretim ihalelerine bakacağız, ama fiyat ve finansman son derece önemli. İGDAŞ özelleştirmesi de önemli, mutlaka bakacağız; ama finansmanı da göz önünde bulunduracağız. Holding bazında önümüzdeki dönemde tahvil ihraç edebiliriz. Milli Piyango ihalesine girmeyeceğiz." Akfen ve İndeks'ten şirket hissesi geri alımı Öte yandan Akfen Holding ve İndeks Bilgisayar, 'Geri Alım Programı' çerçevesinde şirket hisse senetlerinin bir kısmını geri aldı. İndeks Bilgisayar Sistemleri'nin KAP'a yaptığı açıklamaya göre, 20 Ağustos tarihinde şirket paylan ile ilgili olarak 3,45 - 3,49 fiyat aralığından 25.000 adet alış işlem gerçekleştirdikleri ve bu işlemle birlikte şirket sermayesindeki paylarının %0,2349 "ye ulaştığı bildirildi.

Akfen Holding'den gelen açıklama ise şöyle: "Geri Alım Programı çerçevesinde 20.08.2013 tarihinde toplam 64.091 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile hisse alımları toplamda 4.485.108 adete ulaşmıştır. Yapılan toplam hisse alımlarının sermaye oranı ise °/ol,541 seviyesine ulaşmıştır. Öte yandan, Akfen İnşaat'ın 27 Kasım 2012 -14 Ağustos 2013 döneminde yaptığı 4.609.654 adet hisse alımı ile birlikte toplam 9.094.762 adet Akfen Holding hissesi alımı yapılmış olup, Akfen İnşaat'ın toplam sahipliği %5,87'ye ulaşmıştır."

Dünya
emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ