TOKİ İstanbul'a 60 bin yeni konut için düğmeye bastı

TOKİ İstanbul'u temize çekecek proje olarak gördüğü en büyük konut hamlesi başlatılıyor.

TOKİ İstanbul'a 60 bin yeni konut için düğmeye bastı

Kategori: Kim Kimdir?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Erdoğan Bayraktar'ın  İstanbul  'u temize çekecek proje olarak gördüğü en büyük konut hamlesi başlatılıyor.  TOKİ  İstanbul'un Küçükçekmece İlçesi sınırları içinde yer alan Kayabaşı bölgesinde başlatılacak proje için 1-2 ve 3. bölgede konut ile sosyal donatı, altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işlerini ihaleye çıkardı.

Tüm ihaleler bitip proje gerçekleştiğinde yaklaşık 60 bin konutluk uydu kent projesinin gerçekleşeceğini söyleyen Başkan Bayraktar, Kayabaşı projesinde eğitim ve sağlıkla ilgili de önemli projelerin yer alacağının altını çizdi. Bu arada, toplam 550'şer günlük süreyi kapsayacak olan konut ve sosyal donatı inşaatlarının ihaleleri, ''açık ihale usulü'' ile TOKİ'de gerçekleştirilecek.

TOKİ, İstanbul Kayabaşı 2. bölgeye 332 adet konut, 1 adet 40 derslikli lise, 1 adet 40 derslikli ilköğretim okulu, 1'er adet kreş ve spor salonu, adaiçi ve genel altyapı ile çevre düzenlemesi inşaatını yaptıracak. TOKİ, İstanbul Kayabaşı 3.bölgeye tünel kalıp sistemi ile bin 334 adet konut, adaiçi ve genel altyapı ile çevre düzenlemesi inşaatını da yaptıracak. İhale, TOKİ'de 12 Eylül 2008 tarihinde saat 14.30'da gerçekleştirilecek.

İşte ihale şartları

Kayabaşı ihale şartnamesi her iş için ayrı bedel ödenerek TOKİ'den alınabilecek.

Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları belirtilen ihale tarihlerinde ihale saatine kadar TOKİ'ye anahtar teslimi götürü bedel üzerinden verilecek.

Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak.

İşin tamamı için teklif verilecek olan ihalelerde katılımcılar, teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler.
 
Bugün

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ