TOKİ'den Ankara Söğütözü'nde "her şeye uygun" arsa!

TOKİ, Söğütözü'nde bulunan bir araziyi büyük yatırımcılar için satışa çıkardı.

TOKİ'den Ankara Söğütözü'nde

Kategori: Kim Kimdir?

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Ankara'nın en değerli yerlerinden olan Söğütözü'nde bulunan arsanın satışı için yatırımcılara ilginç bir `lisan' ile seslendi: "Armada'nın karşısındaki araziye otel olur, her şey olur, çok cazip bir arsa." Büyükşehir Belediyesi'nin ve şehir planlamacılarının o araziye dair görüşleri ise henüz bilinmiyor.

TOPLU Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Söğütözü'nde bulunan bir araziyi büyük yatırımcılar için satışa çıkardı. Gelir paylaşımı yöntemine göre değerlendirilecek araziler için teklifler, 18 Ocak'ta alınacak.  TOKİ  Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Ankara-Söğütözü'nde, Armada'nın karşısındaki araziye otel olur, her şey olur, çok cazip bir arsa" dedi. Daha önce satış için geçen yıl Aralık ayında ihale yapmayı planlayan idare, yatırımcılardan gelen talep üzerine, ihale gününü Ocak ayına kadar uzatmıştı.

TOKİ, Çankaya ilçesi Karakusunlar Mahallesi'nde, Ankara-Eskişehir Karayolu ile Mevlana Bulvarı'nın (Konya Yolu) kesiştiği noktada, Söğütözü'nde, Armada'nın karşısında, Bayındır Hastanesi'nin yanında bulunan 25 bin 195 metrekarelik arsasını, "arsa karşılığı gelir paylaşımı" usulü ile değerlendirecek. Turistik tesis, sağlık tesisi, kültür, eğlence tesisleri, kamu binası, yurt alanı, ticaret merkezi, ticari büro servisleri, sergi satış tesisleri, basın yayın tesisleri olarak değerlendirmeye uygun arsa için teklifler 18 Ocak günü saat 10.30'a kadar alınacak.

İhalenin şartları
İhale, TOKİ Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği uyarınca açık ihale usulüne göre yapılacak. Yerli ve yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık ihale, `'uluslararası bir ihale'' niteliğinde olmayacak, teklifler Türkçe olarak verilecek.

İstekliler, ihale evraklarını TOKİ'den 2 bin 500 lira bedel ile satın alabilecek. İhale konusu işle ilgili sorular, 11 Ocak 2010 günü saat 17.00'ye kadar sadece `'faks'' ile idareye iletebilecek. Teklif dosyaları 18 Ocak 2010 günü saat 10:30;a kadar TOKİ ihale komisyonuna elden teslim edilecek ve istekliler huzurunda açılacak. Herhangi bir şartlı teklif kabul edilmeyecek.

İşin geçici teminat tutarı, isteklinin toplam satış geliri üzerinden teklif ettiği bedelin yüzde 2;si olarak belirlendi.
İsteklilerin, banka referans mektuplarının kullanılabilir nakit kredi toplamlarının, kullanılmamış teminat mektubu kredilerinin, toplam ciroda son üç yılın ortalamasının 15 milyon liradan az olmaması gerekiyor.

İmar kolaylıkları
Onaylı imar planına göre; kamu Kuruluşları, turistik tesisler, sağlık tesisleri, ticaret merkezleri, kültür eğlence ve dinlenme tesisleri, yurt alanları, ticari büro servisleri, sergi satış tesisleri, basın yayın tesisleri alanı olarak belirlenen adalarda, yapı yoğunluğu E= 2,5, E= 2,0 ve yapı yüksekliği serbest bulunuyor. Bu parsellerde yüklenici, imar yönetmelikleri kapsamında, satışı özendirici ve hasılatı arttırıcı projeleri yapıp idare onayını almak kaydıyla uygulayabilecek.
Hürriyet

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ