TOKİ'den Trabzon'a iki kentsel dönüşüm projesi daha!

TOKİ, Trabzon'da daha önce yaptığı Zağnos Vadisi Kentsel Yenileme Projesi'nin bir benzerini Tabakhane ve Çömlekçi'de de uygulayacak

TOKİ'den Trabzon'a iki kentsel dönüşüm projesi daha!

Kategori: Kim Kimdir?

"Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Trabzon'da daha önce yaptığı Zağnos Vadisi Kentsel Yenileme Projesi'nin bir benzerini Tabakhane ve Çömlekçi'de de uygulayacak.

Tabakhane ve Çömlekçi'de kentsel yenileme projesi uygulanmasına ilişkin protokol, dün,  TOKİ  Başkanı Erdoğan Bayraktar ile Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından imzalandı.

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Tabakhane bölgesinde 172 dönüm alan üzerindeki 668 konut, uzlaşma sağlanarak yıkıldıktan sonra, 2 bin 400 hak sahibine Bahçecik'deki 354 konut ve ticaret merkezinden mülkiyet bedelleri peşinata sayılmak sureti ile konut verilecek.

Trabzon'un iki ana hava koridorunu açma adına daha önce Zağnos Vadisi projesini hayata geçiren TOKİ, söz konusu projede, konut ve kentsel servis alanları dışında, rekreasyon alanları, açık hava mekanları, su öğeleri, kültürel tesis alanları vb. üniteler de inşa edilecek.

Trabzon Çömlekçi Kentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) Projesi kapsamında ise proje alanındaki hak sahipleri ve bu hak sahiplerine ait taşınmazların değerleme çalışmaları ile projelendirme süreci başlatıldı. Trabzon'un ticari yoğunluğunun en fazla olduğu alanlardan olan Çömlekçi'de gerçekleştirilmesi düşünülen projeler ile ilgili tasarım çalışmaları ve imar planı taslaklarının yakın zamanda başlatılacağı kaydedildi.

Bu yıl gecekondu yenileme projelerine ağırlık verecek olan TOKİ, geçen hafta, Gaziantep-Şahinbey Belediyesi ile de gecekondu dönüşüm projesi imzalamıştı.

AA

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

TOKİ'den Trabzon'a iki yenileme projesi 
Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Trabzon'da daha önce yaptığı Zağnos Vadisi Kentsel Yenileme Projesi'nin bir benzerini Tabakhane ve Çömlekçi'de de uygulayacak.

Tabakhane ve Çömlekçi'de kentsel yenileme projesi uygulanmasına ilişkin protokol, önceki gün TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından imzalandı. TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Tabakhane bölgesinde 172 dönüm alan üzerindeki 668 konut, uzlaşma sağlanarak yıkıldıktan sonra, 2 bin 400 hak sahibine Bahçecik'teki 354 konut ve ticaret merkezinden mülkiyet bedelleri peşinata sayılmak sureti ile konut verilecek.
Star

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ