Trabzon'da Kanuni Bulvarı'nın tünel inşaatları devam ediyor!

Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi'nin batı tarafında yapımına başlanan 1.2 km'lik bölüm dışında, geriye kalan 22.5 km'lik kısım içerisindeki güzergahta yer alan Yıldızlı-Beşirli arasındaki tünel inşaatlarının yapımı gece gündüz sürdürülüyor..

Trabzon'da Kanuni Bulvarı'nın tünel inşaatları devam ediyor!

Kategori: Kent Haberleri

Kanuni Bulvarı için Yıldızlı ile Beşirli arasında yapımına başlanan tünellerin inşaatları hızla devam ediyor.


Daha önce Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi'nin batı tarafında yapımına başlanan 1.2 km'lik bölüm dışında, geriye kalan 22.5 km'lik kısım içerisindeki güzergahta yer alan Yıldızlı-Beşirli arasındaki tünel inşaatlarının yapımı yüklenici firma tarafından gece gündüz sürdürülüyor. Hızlı bir şekilde yapılabilmesi bu yılın şubat ayında Bakanlar Kurulu'ndan acil kamulaştırma kararı çıkartılan Kanuni Bulvarı tamamlandığında Trabzon, önemli bir ulaşım arterine kavuşmuş olacak


Yıldızlı ile Akoluk arasında 3 gidiş 3 geliş olacak, daha önce Akyazı'dan başlatılması planlanan ve projede yapılan değişiklik ile Yıldızlı'ya kadar tünelle uzatılan Kanuni Bulvarı güzergahında 11 adet Köprülü kavşak, 4 adet hemzemin kavşak, 4 tünel, bir viyadük bulunuyor.


Üç gidiş, üç geliş trafik şeridine sahip olan projede 5 metre genişliğinde sağlı, sollu yaya kaldırımı bulunuyor. Bu proje şehrin ve diğer ulaşım sistemlerinin imar yollarına Beşirli, Toklu, Karşıyaka, Aydınlıkevler, Soğuksu, Erdoğdu, Bahçecik, Yenicuma, Boztepe, Çömlekçi, Esentepe, Çukurçayır, Kireçhane, Gölçayır, Düzyurt ve Gözalan mevkilerinde bağlantı sağlayıp şehrin gelişimini rahatlatarak, ana ulaşım omurgasını oluşturacak.


Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Kanuni Bulvarı'nın Trabzon trafiğine önemli katkılar yapacağını kaydederek "Seçimden önce vaat ettiğimiz '61 proje' içerisinde yer alan Kanuni Bulvarı'nı Karayolları Genel Müdürlüğü paydaşlığında yapıyoruz. Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın tensipleriyle birlikte sürdürdüğümüz ve en üstte de Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlandırdığı bu büyük proje, Yıldızlı- Beşirli arasındaki tünellerin yapımı, Akyazı dev projesi ile irtibat ve bağlantı yolları ile de Trabzon'umuzu bir Trabzon daha yapacak. Akyazı Spor Kompleksi projesinin yanında yer alan tünellerin imalatının başlamış olması, Akyazı ile Beşirli arasındaki sınırda örtüşmesi, güney çevre yoluyla da buluşmasının sonrasında, Yıldızlı da yine bir yonca kavşağın yapılmasıyla ve Akyazı Spor Kompleksi'ne bağlantıların temini ile Kanuni Bulvarı, ulaşımda çok büyük rahatlığı sağlayarak ileri yıllara hizmet edebilir hale gelmiş olacaktır. Yaptığımız imar düzenlemeleri, 18. madde uygulamaları ve takibimizle ile bu yolun önünün açılmasına önemli katkılarda bulunduk. Burada yapılan tüneller çift tüplü tünel olacaktır. Tünellerin yapımının Akyazı Spor Kompleksi'nin bitiminden önce tamamlanması planlanıyor" ifadelerini kulandı. 


İha

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ