Ümraniye'de Ekşioğlu Evrensel 1 Sitesi'nde 200 bin TL'ye daire! İcradan!

Ümraniye 2. İcra Müdürlüğü, Ümraniye ilçesi Yukarı Dudullu-Necip Fazıl Mahallesi'ndeki Ekşioğlu Evrensel 1 Sitesi'ndeki daireyi 200 bin TL'den satışa çıkardı. Satış, 29 Mayıs 2012 Salı günü 15:00-15:10 saatleri arasında gerçekleştirilecek

Ümraniye'de Ekşioğlu Evrensel 1 Sitesi'nde 200 bin TL'ye daire! İcradan!

Kategori: İhale

Verilen ilan şöyle;

TAŞINMAZ MAL AÇIK ARTIRMA İLANI ÜMRANİYE 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDEN

DOSYA NO : 2010/4963.TALIMAT.

 

Satılmasına Karar verilen Taşınmazın Cinsi ve özellikleri:

TAPU KAYDI : ÜMRANİYE,Yukarı Dudullu mah. 4-2 pafta,-.ada, 13604. parsel. 1170/287669., arsa paylı, 4.kat.B6 Blok.21. nolu bağımsız bölüm(Daire).

NİTELİKLERİ : Ümraniye İlçesi Yukarı Dudullu -Necip Fazıl Mahallesi,Yeşilırmak Caddesi. Kübra ( Eski: Ceylan) sokağı üzerinde kain 4/2 Pafta, 13604 Parsel sayılı 8.773,85.M2 miktarlı arsa üzerine kurulmuş olan Ekşioğlu Evrensel 1- sitesi isimli kat irtifaklı, bahçeli, betonarme, karkas blok apartmanlardan B-6.Blok,5.kartta 1170/287669 arsa paylı, 21 nolu dairenin tamamıdır. Ana bina bodrum+zemin+çekme kattan ibaret tamamı 12 katlı bahçeli blok apartman olup, dış cephesi ısı izolasyonlu, sıvalı, boyalı, üzeri çatı üstü kiremit kaplıdır. Binaya bahçe içinden zemin kattan alüminyum doğramalı camekanlı kapıdan girilmektedir, katlara arası mermer basamaklı, demir korkuluklu merdivenleri ile bina içinde beton basamaklı yangın merdiveni vardır, bina zemin kattan sonra 1.50 m. kadar çıkmalıdır, bodrum katında sığınak, zemin ve normal katlarında mesken olarak kullanılan dörder daire olup,9.kat daireleri çekme kata dubleks dairelerdir, binada elektrik, su ve doğalgaz girişi ve çift asansörü vardır, parsel etrafı duvar üzeri demir parmaklık ile muhafazalı olup, özel güvenlik korumalı, sitede park ve yeşil alanlar ile açık yüzme havuza vardır, dairede giriş holü, koridor, mutfak banyo WC,salon ve biri banyolu üç oda mevcut olup,135.m2 miktarlıdır,hol koridor seramik.mutfak duvarları laminat kaplı, oda zeminleri laminattır.

İMAR DURUMU : Ümraniye Yukarı Dudullu (Necip Fazıl )Mahallesi,4/2 pafta, 13604 parsel sayılı yer 20.11.2009 T.T.Iİ.Ümraniye Ihlamurkuyu Aşağı Dudullu-Yukarı Dudullu ve Esenşehir mahalleleri havza içinde kalan kısmına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre HıAVANPROJE,Net emsal değeri 1,30 ön bahçe,5,00.m,arka ve yan bahçe 3,00.m. yapılanmada Ayrık Nizam Konut alanında kalmaktadır.

KIYMETİ : 200.000,00 TL. 21 NOLU DAİRENİN TAM HİSSESİDİR

Birinci Satış günü : 29.05.2012 günü saat: 15,00-15,10.

İkinci Satış günü : 08.06.2012 günü saat: 15,00-15,10.

Ümraniye 2.İcra Müdürlüğünde. Adresinde

Açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60'ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla Yukarıda yazılı yer ve saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilememişse gayrimenkul en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin %40'ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2) - Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20'si nispetinde nakit veya bu miktar kadar bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Satıştan Mütevellit Binde 4,95 ihale damga resmi, KDV ile 1/2 tapu harç ve masrafları Alıcıya, 100,00 TL için Yüzde 2 aşan kısım için Yüzde 1 Tellaliye resmi satıcı(borçluya) ait olacaktır. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

3) - İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaklardır.

4) - İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselşilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5) - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6) - Satışa iştirak edenlerin Şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla Mütlürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 09.04.2012.

(Ic. Ifl. K. 126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. Yönetmelik Örnek No. : 27 Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı tebligat verine geçerlidir.

(Basın:24114-www.bik.gov.tr)

 

İlan için tıklayın!

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ