100 bin kişi evini takasa vermek için sırada

100 bin kişi evini takasa vermek için sırada

Seçim baskısı, siyasi ve ekonomik gerilimlerle satışlarda durgunluk yaşayan konut sektörünü 'takas' sistemi hareketlendirdi.Eski gayrimenkulün bedelini peşinat gösterip üstünü kredili ödeyerek yenisini satın almaya olanak veren 'takas' sistemine 3 ayda 100 bin kişi başvurdu. TURYAP, 'Alo Takas Hattı' kurup ayda bir takas müzayedesi yapma kararı aldı.
Tüketicilerin evden tarlaya, dükkandan arsaya her türlü emlağının bedelini peşinata sayarak yenisini kredili olarak alabildikleri 'takas' sistemini başlatan TURYAP'a 3 ayda 100 bin kişiden talep geldi.
İnternet sitesinde ne zaman konuyla ilgili ilana çıkılsa telefonların kilitlendiğini söyleyen TURYAP Yönetim Kurulu Üyesi Başak Soner, "Bedelin peşinata sayılıyor olması ve kredi avantajı tüketicileri cezbetti. Türkiye'de bir de `Gayrimenkulünü satma, yenisini bu değerde bulamazsın' anlayışıyla satmaya razı olmayan kesim vardır. Takas işlemi bu kesime satışı sempatik hale getirdi" dedi. Soner, `Alo Takas Hattı' kurup ayda bir de takas müzayedesi düzenleyeceklerini açıkladı.
Kaynak: emlak.mynet.com