110 milyon dolara mal olan Espark 31 Ekim'de açılıyor

110 milyon dolara mal olan Espark 31 Ekim'de açılıyorAlışveriş merkezi yönetim şirketi Ece Türkiye'nin Eskişehir'de 110 milyon dolar yatırımla kurduğu Espark alışveriş merkezi 31 Ekim'de açılacak. Ece Türkiye'nin ilk yatırımı olan alışveriş merkezinde 140 mağaza yer alacak.


Espark alışveriş merkezi, şehir merkezindeki 24 bin metrekare arsa üzerine inşa edildi. Toplam 110 bin metrekare kapalı alana sahip olan alışveriş merkezinde 44 bin metrekare mağaza ve yiyecek bölümlerine ayrıldı. Eskişehir'in en büyük alışveriş merkezi unvanına sahip olan Espark'ta dört katlı ve 1100 araç kapasiteli otopark da yer alıyor.

Alışveriş merkezi sektöründe Avrupa'da pazar lideri olan Ece Grubu ile Amerika'nın ikinci büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı GGP General Growth Properties (GGP) işbirliğiyle 2000 yılında Türkiye'de kurulan Ece Türkiye'nin ilk yatırım projesinin açılışına Ece Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Otto da katılacak.

Espark pek çok markanın da Anadolu'ya açılış kapısı olma özelliğini taşıyor. Dünyaca ünlü C&A ve Media Markt gibi çok önemli markalar, Anadolu'da ilk mağazalarını Espark'ta açacak.

Ece Grubu Almanya, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Yunanistan, Katar ve Türkiye'de 90 alışveriş merkezini yönetiyor.

(Milliyet)