140 bin YTL'ye Onur Çiftlik Evleri`nde

140 bin YTL'ye Onur Çiftlik Evleri`nde 140 bin YTL'ye Onur Çiftlik Evleri`nde

YENİDOĞAN'da 4000 metrekare alan üzerinde 2 blok ve 64 daireden oluşan Onur Çiftlik Evleri, kaliteli ve konforlu yaşamı ev sahibi olmayı düşünen herkesin kolayca ulaşabileceği şekilde sunmayı hedefliyor. Fiyatların 140 bin YTL ile 300 bin YTL arasında değ

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

YENİDOĞAN'da 4 bin metrekare alan üzerinde 2 blok ve 64 daireden oluşan Onur Çiftlik Evleri, kaliteli ve konforlu yaşamı sadece küçük bir kesimin imkanları dahilinden çıkarıp, ev sahibi olmayı düşünenlerin kolayca ulaşabileceği şekilde sunmayı hedefliyor. Yüzde 75'i yeşil alan ve sosyal imkanlara ayrılmış projede yüzme havuzu, fitness center, basketbol sahası, çocuk oyun alanı, hobi salonu ve yürüyüş parkurları bulunuyor. Projedeki konutlar 140 bin YTL ile 300 bin YTL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Onur Yapı'nın sahibi İsmet Boybey sorularımızı yanıtladı.

 Onur Çiftlik Evleri projesinin genel özellikleriyle anlatır mısınız? 

- Onur Çiftlik Evleri projesi Yenidoğan'da 4 bin metrekare alan üzerinde 2 blok ve 64 daireden oluşuyor. Yüzde 75'i yeşil alan ve sosyal imkanlara ayrılmış projede yüzme havuzu, fitness center, basketbol sahası, çocuk oyun alanı, 2 adet kamelya, hobi salonu ve yürüyüş parkurları bulunuyor. Her daireye ait araç park yerinin olduğu, yaklaşık 300 metrelik site sınırı tamamen taş duvarlar ile çevrili ve 24 saat güvenlik içinde yaşamanın huzuru hissedilecek.

 Projenin diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği nedir?

- Baştan sona butik bir proje konsepti ile tasarlandı, gelişti ve tamamlandı. Kullanılan malzeme standartlarından daire metrekarelerine, teknik detaylardan site donanımına kadar her ayrıntının alışılagelmiş kalıpların dışında olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu detayların müşterilerimiz tarafından  fark edildiğini ve takdir edildiğini görmek bizi sevindirdi.

 Konutların özellikleri neler? Ne tür hizmetler olacak?

- Dairelerimizde kullanılan malzemelerin tamamı sektörlerinin tescillenmiş lider markaları. Dairelerde ahşap görünümlü ithal pvc doğramalar kullanıldı. Ana banyolarda jakuzi standart olarak bulunuyor, ana banyonun dışında ebeveyn ve misafir olmak üzere iki banyo daha mevcut. Mutfaklar alışılagelenin dışında çift taraflı granit tezgah ve ankstre dolaplardan oluşuyor. Dairelerin kendi aralarında ve güvenlikle konuşabileceği haberleşme sistemi olacak. Bloklarda mantolama işlemi yapıldı. Her bloğa ait su deposu ve hidrofor bulunuyor ve her blok içinde çift asansör var.

 Projeniz ne zaman başlamıştı?

- 2006 Mayıs ayında başladığımız proje tamamen bitmiş durumda.

 Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

- Projemizde 140 metrekare bahçe katı daire, 160 metrekare standart daire, 265 metrekare çatı dubleks daire ve 275 metrekare bahçe dubleks daire olmak üzere dört çeşit daire bulunuyor.

 Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

- 140 metrekare bahçe katı daireler 140 bin YTL, 160 metrekare standart daireler 160-180 bin YTL ve dubleks daireler de 280-300 bin YTL arasında bir fiyatta satılıyor.

 Yüzde kaçı satıldı. İlgi nasıl?

- Projenin şu ana kadar yaklaşık yüzde 60'ı satıldı. Projenin tamamlanması ile birlikte ilgi de arttı.

 Sosyal ve ortak alanlarda neler var?

- Yüzme havuzu, fitness center, basketbol sahası, çocuk oyun alanı, 2 adet kamelya, hobi salonu ve yürüyüş parkurları projedeki sosyal ve ortak alanlarda bulunan aktivite ve özellikler arasında sayılabilir.

 Kimlere yönelik bir proje bu? Gelir durumu açısından...

- Orta ve orta üst gelir grubu diyebiliriz. Müşteri profilimizi genellikle kurumsal firma yöneticileri, doktorlar, bankacılar ve serbest işletme sahipleri oluşturuyor. Kaliteli ve konforlu yaşamı sadece küçük bir kesimin imkanları dahilinden çıkarıp ev sahibi olmayı düşünen herkesin kolayca ulaşabileceği şekilde sunmak ve geniş bir yelpazeye hitap etmek firmamızın temel prensipleri arasında yer alıyor.

Kat karşılığına hiç girmedik, kendi arsamızda inşaat yaptık

 Onur Yapı'yı kısaca tanıyabilir miyiz?

- 1981 senesinde kurulan firmamız İstanbul'un birçok noktasında çeşitli projelerde bugüne kadar 1.400 konut ve çok sayıda işyerinin inşasını başarıyla tamamladı. Onur Yapı'nın en büyük özelliği 27 yıldır gerçekleştirdiği tüm projeleri firmanın satın aldığı kendi arsaları üzerinde yapması. Kat karşılığı inşaat yapmadık. Bu prensip, yapılan işlerdeki  mükemmeliyetçiliği beraberinde getiriyor.

2007 yılında konut sektörü yerinde saydı

 Konut sektöründeki gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Sektörde yavaşlama olduğu söyleniyor.

- 2006 nın yaz aylarında yaşanan ekonomik dalgalanma ve banka faizlerinin yükselmesi sonucu 2007 yılında konut sektörü yerinde saydı. Ancak ekonomik istikrarın devam etmesi ve konut kredisi faiz oranlarının iki yıl önceki seviyelere yaklaşmasıyla birlikte özellikle 2008 bahar aylarından itibaren konut sektörünün tekrar yükselişe geçeceğini tahmin ediyoruz. Konut piyasasında yaşanan durgunluk sonucu taban seviyesine inen fiyatları değerlendiren ve bitmiş projelere yönelen bilinçli bir müşteri kitlesi de piyasada mevcut ve akıllıca hareket ediyorlar..

Kaynak : Hürriyet Emlak

pus