1965 yılında Çağlayan semti susuz ve elektriksizmiş!

1965 yılında Çağlayan semti susuz ve elektriksizmiş! 1965 yılında Çağlayan semti susuz ve elektriksizmiş!

1965 yılında 30 bin nüfuslu olan Çağlayan semti, susuz ve elektriksizmiş. Vatandaşlar sularını üç sokakta bulunan, sokak çeşmelerinden temin ediyormuş ve semt halkı karanlıktan kurtulamamış.30 bin nüfuslu olan Çağlayan semti hala susuz ve elektriksiz


Semt halkı suları 3 sokak çeşmesinden temin ediyor.


  Çağlayan semtindeki susuzluğun yanı sıra elektriksizlik de burada oturan binlerce insanın canına tak etmiştir. Bilindiği gibi, Şişli'ye 2 kilometre mesafedeki bu yerde yaşayan 30 bine yakın vatandaş, sularını sadece üç sokak çeşmesinden temine çalışmakta ve bu yüzden kavgalar, yaramalar birbirini kovalamaktadır. Durum böyle iken ilgililerde, bu konuda bir faaliyet görülmemekte ve halk üzüntü içinde kalmaktadır.

  Bunun yanı sıra 15 bin lira sarf ederek 3 yıl evvel muhavele merkezi yaptırmış olan ''Birinci Ada'' halkı ise elektrikten mahrum kalmıştır. Belediye ilgilileri, üç yıl önce ''siz muhavele merkezini yapın içine de transformatörü koyun elektriğinizi verelim'' dedikleri halde, bu vaat tahakkuk etmemiş ve Şişli'nin yanında olan Çağlayan semtinin mahalle halkı karanlıktan kurtulamamışlardır.


Hürriyet Gazetesi 6 Haziran 1965  Abdullah Kutalmış MIZRAK/Emlakkulisi.com