1965 yılında kaloriferi yakmayan bina sahiplerine ceza verilecekmiş!

1965 yılında kaloriferi yakmayan bina sahiplerine ceza verilecekmiş! 1965 yılında kaloriferi yakmayan bina sahiplerine ceza verilecekmiş!

1965 yılında İstanbul'da kaloriferi yakmayan bina sahiplerine ceza verilecekmiş. Belediye Zabıta Yönetmeliği'ne göre, yatak odası ve çalışma odaları 20, mutfak ve koridor 15, banyonun ise 20 dereceden aşağı düşürülmesi yasakmış.Kaloriferini yakmayan bina sahiplerine ceza verilecek.


Belediye, çeşitli şikayetler üzerine kontrollere başladı


  Belediye'ye çeşitli şikayetler ve yapılan kontrollerden, kaloriferle ısıtılan bazı apartmanlarda ''Kömür Satış ve Tevzi Depoları'ndan kömür verilmediği iddiasıyla kaloriferlerin yakılmadığı anlaşılmıştır. 

  Belediye, Kömür Satış ve Tevzi Depoları'nda ihtiyaca yetecek kadar kömür bulunduğunu ve her isteyene istihkak bakiyelerinin tamamen verildiğini bildirmektedir. Belediye, Basın Bülteni'nde bu hususa da temas edilerek şöyle demiştir:

 ''Belediye Zabıta Yönetmeliği'ne göre kaloriferle ısıtalan binalarda ısının oturma, yatak ve çalışma odalarında 20, mutfak, koridor, vestiyer ve tuvaletlerde 15, banyo dairesinde 20, umuma mahsus yerlerde 20 dereceden aşağı düşürülmesi yasaktır.''

  Bu hususa riayet etmeyen apartman sahipleri cezalandırılacaktır.


Hürriyet Gazetesi 16 Mart 1965  Abdullah Kutalmış MIZRAK/Emlakkulisi.com