1970 yılında Mecidiyeköy ile Gayrettepe arasında üst yol inşa edilecekmiş!

1970 yılında Mecidiyeköy ile Gayrettepe arasında üst yol inşa edilecekmiş! 1970 yılında Mecidiyeköy ile Gayrettepe arasında üst yol inşa edilecekmiş!

1970 yılında Mecidiyeköy ile Gayrettepe arasında 935 metre uzunluğunda üst yol yaptırılacakmış. Ali Samiyen Stadı önünde yapılacak olan üst yol, 6 şeritli olacakmış ve mevcut caddenin üstüne inşa edilecekmiş.
935 METRE ÜST YOL


İstanbul çevre yolu ve Boğaziçi Köprüsü projesine dahil olan ve Mecidiyeköy ile Gayrettepe arasında yaptırılacak olan 935 metre uzunluğundaki üst yol ile buna ait bağlantı kolları üzerindeki köprülerin proje ve mühendislik hizmetleri ihaleye çıkarılmıştır. Ali Samiyen Stadı önünde yapılacak üst yol 6 şeritli olacaktır. Şimdiki cadde de yerinde kalacaktır. Ayrıca Londra Asfaltı ile çevre yolunun Topkapı'da keşiştiği noktada yapılacak 130 metre uzunluğundaki köprünün proje ve mühendislik hizmetleri işleri de yakında ihale edilecektir. Öte yandan çevre yolunun Halıcıoğlu - Okmeydanı kesiminde kamulaştırma kıymet takdirlerine mayıs ayında başlanacaktır. Ayvansaray - Halıcıoğlu arasında kurulacak üçüncü Haliç Köprüsü'nün ihale çalışmaları ilerlemektedir. Halıcıoğlu'ndan sonra Topkapı - Ayvansaray arasının kamulaştırılmasına başlanacaktır. Karayolları Genel Müdürlüğü, 1970 mali yılı içinde bütün çevre yolunun kamulaştırmalarını tamamlamak üzere çalışmalar yapmaktadır. 


Milliyet Gazetesi 22 Nisan 1970Abdullah Kutalmış MIZRAK/Emlakkulisi.com