Çukurova Balkon

1978 yılında Kalamış Kıyısı 150 metre doldurulacakmış!

1978 yılında Kalamış Kıyısı 150 metre doldurulacakmış! 1978 yılında Kalamış Kıyısı 150 metre doldurulacakmış!

1978 yılında Kalamış Koyu'nu halka açma çalışması başlayacakmış. Kalamış Kıyısı 150 metre doldurulacakmış. Hazırlanan projeye göre, kıyı düzenlemesi 150 bin metrekare bir alanı içine almaktaymış.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!
Kalamış Kıyısı 150 metre dolduruluyor


Koyu yeniden halka açma çalışması cumartesi günü başlıyor


Kalamış Koyu'nda doldurulacak yerden 15 bin kişi denize girecek, 80 bin metrekarelik bölümde park ve yeşil alanlar yer alacak, 30 bin metrekarelik yerde ise spor tesisleri olacak


  İstanbul'da, Kadıköy'de Kalamış Koyu'nda yeniden halka açma çalışması cumartesi günü başlatılacaktır. Belediye Başkanı Aytekin Kotil, ''Koy halka açıldığında huzursuzluk kaynaklarından biri kurutulmuş olacak'' demiştir.

  Kotil, Kalamış Koyu'nu düzenleme çalışmalarının 1980 yılında tamamlanacağını bildirmiş, şu bilgiyi vermiştir:

  ''Hazırladığımız projeye göre, Kalamış kıyı düzenlemesi 150 bin metrekare bir alanı içine almaktadır. Burada kıyı 150 metre doldurularak yapılacak plajdan bir anda 15 bin kişi denize girme olanağı bulacaktır. Bu arada 80 bin metrekarelik bölümde dinlenme, park ve yeşil alanlar yer alacak, 30 bin metrekarelik bölümde ise spor tesisleri bulunacaktır.


  KURBAĞALIDERE'DE DURUM


  Ayrıca Kurbağalıdere ıslah edilmektedir. Dere için ikinci bölüm kanalizasyon inşaatı olarak 24 milyon liralık bir ihale daha yapılacak, bu bölgenin kanalizasyonu denize akıtılmayacaktır. 

  Çalışmaların tümü 1980 yılı yaz döneminde bitmiş olacak ve huzursuzluk kaynaklarından biri kurutulacak, halk dinlenecek, gezecek, rahat edecek alanlar buldukça huzura kavuşmuş olacaktır.''


Milliyet Gazetesi 11 Ekim 1978Abdullah Kutalmış MIZRAK/Emlakkulisi.com