1986 yılında Taksim-Tarlabaşı arası açılacakmış!

1986 yılında Taksim-Tarlabaşı arası açılacakmış!1985 yılında Taksim-Tarlabaşı arasında kalan bölümdeki 300 apartman için istimlak kararı alınmış. İstimlak çalışmalarına 1986 yılında başlanacakmış. İstimlak sonrası yol genişletilecekmiş ve İstiklal Caddesi trafiğe kapatılacakmış.


1986 yılında Taksim-Tarlabaşı arası açılacakmış!


Taksim-Tarlabaşı arası açılıyor


300 apartman yıkılacak


Beyoğlu Belediye Başkanı Haluk Öztürkatalay, istimlak edilecek yerlerde gidiş-geliş halinde yeniden düzenleneceğini, çalışmalar bittikten sonra da İstiklal Caddesi'nin trafiğe kapatılacağını söyledi


 İSTİHBARAT SERVİSİ


   TARLABAŞI Caddesi'nin Taksim-Tarlabaşı arasında kalan bölümündeki 300 apartman için istimlak kararı alındığını açıkladı.

   Beyoğlu Belediye Başkanı Haluk Öztürkatalay, istimlak edilecek yerlerde yolun genişletilerek gidiş-geliş halinde yeniden düzenleneceğini, çalışmalar bittikten sonra da İstiklal Caddesi'nin araç trafiğine kapatılacağını söyledi. Öztürkatalay, yıkım çalışmalarına 1986 yılında başlanılacağını ve İstiklal Caddesi'nin trafiğe kapatılmasından sonra Tepebaşı'nın bulvar halinde yeniden düzenleneceğini söyledi.


Milliyet Gazetesi 29 Temmuz 1985Abdullah Kutalmış MIZRAK/Emlakkulisi.com