2005 yılında Galatasaray, Seyrantepe'nin tapusunu alacakmış!

2005 yılında Galatasaray, Seyrantepe'nin tapusunu alacakmış!2005 yılında Galatasaray Yönetimi, Seyrantepe'deki 384 dönümlük arazi için 72 trilyon 500 milyar liralık tapu bedeli ödeyecekmiş. Borçlardan kurtulmak isteyen kulüp, araziye 800 milyon dolarlık bir yatırım yapacakmış.


2005 yılında Galatasaray, Seyrantepe


G.Saray, borçlardan kurtuluş olarak gördüğü Seyrantepe'nin tapusunu bugün alacak. Arazi için 72 trilyon 500 milyarlık bir bedel ödeyecek.


Arkan katılacak 

G.Saray'ın kurtuluş yolu olarak görülen Seyrantepe'nin tapu alımı için ihale bugün İstanbul Defterdarlığı'nda saat 14.00'da yapılacak. G.Saray adına ihaleye Kooperatifler Birliği yöneticileri ve mali işler sorumlusu Refik Arkan katılacak. Yönetim, Seyrantepe'deki arazi için 72 trilyon 500 milyarlık bir tapu bedeli ödeyecek. Zemin etüdü yapılan arazide en erken 3 ay içinde inşaat başlanacak, 2 yıl içinde de proje bitirilecek. 


Şov yapacaklar 

Yöneticiler, Seyrantepe'nin G.Saray için kurtuluş ve borçlardan çıkış yolu olduğunu belirterek ''Borçları sıfırlamak ve sağlam temeller atmak adına Seyrantepe'nin büyük önemi var. Kurtuluş reçetemiz Seyrantepe olacak. Tapuyu aldığımız zaman kredi almamız kolay olacak. Kredi, tapuyu bekliyor'' dediler. Tapu alındıktan sonra yönetimin mali kongrede şov yapması beklenirken, bugünkü ihaleye G.Saray'ın dışında hiçbir şirket ve kurum katılamayacak.


800 milyon dolarlık yatırım


Seyrantepe 384 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olacak.


Sadece 40 dönümlük kısmına Aslantepe Stadı yapılacak. 


Spor kompleksi ve kongre salonları yapılacak.


İstanbul'un en büyük alışveriş merkezlerinden biri inşa edilecek.


Seyrantepe tam 800 milyon dolarlık bir yatırım olacak.


Anlaşılan bir kooperatif ile ortaklık yapılacak.


Arazinin büyük kısmına evler inşa edilecek. 


Ali Naci Küçük(2005 yılında 1 dolar 1.29 liraya Reşat Altın ise 153 liraya satılıyormuş.)


Hürriyet 25 Şubat 2005Abdullah Kutalmış MIZRAK/Emlakkulisi.com