Çukurova Balkon

2006 yılında TOKİ, 5.885 konutu 'açıktan' satışa çıkarmış!

2006 yılında TOKİ, 5.885 konutu 'açıktan' satışa çıkarmış! 2006 yılında TOKİ, 5.885 konutu 'açıktan' satışa çıkarmış!

2006 yılında TOKİ, Türkiye genelinde 48 projedeki 5 bin 885 konutu ''açıktan satış'' yöntemiyle satışa çıkarmış. Satışlardan 250 milyon lira gelir hedefleyen TOKİ, konutları ön şartsız ve başvuru önceliğine göre satacakmış.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!
TOKİ, 5 bin 885 konutu 'açıktan' satışa çıkardı


Stoklarındaki 5 bin 885 konutu bir an önce paraya çevirmek isteyen  TOKİ  'açıktan satışa' başladı. Kura ve ön şartın bulunmadığı kampanyada satış başvuru önceliğine göre yapılacak


TEBERNÜŞ KİREÇCİ


     Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Türkiye genelinde 48 projedeki 5 bin 885 konutu ''açıktan satış'' yöntemiyle satmak için kampanya başlattı.

     21 Ağustos'ta başlayan başvurular ekimde bitecek. Satışlardan 250 milyon YTL gelir hedefleyen TOKİ'nin kampanyasında konutların önemli bir kısmı kurasız, ön şartsız ve başvuru önceliğine göre satılacak. 

     Kuralı satışlarda ise satışa sunulan konutun sayısından daha az başvuru olduğu takdirde, başvuru sırasına göre konut seçimi yapılacak.

     Başvurular Ziraat veya Halkbankası'na yapılabilecek. Konutların fiyatı 29 bin YTL ile 106 bin YTL arasında değişiyor. Peşinat dışında kalan kısma 96 ile 240 ay arasında değişen taksitlerle vade yapılıyor.        TOKİ'nin açıktan satış yöntemiyle kampanya ile sattığı konutlar şu kentlerde: Adıyaman, Aksaray, Ankara, Balıkesir, Batman, Bitlis, Bursa, Çankırı, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Iğdır, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Konya, Malatya, Mardin, Niğde, Ordu, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Uşak ve Yozgat. 

     

Ataşehir'in üçüzlerine bir üçüz daha ekleniyor

     

     Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul Üsküdar Burhaniye, Ataşehir ve Silivri'deki 5 arsasını, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı yöntemiyle ihaleye çıkardı. 

     Ataşehir'in Batı bölgesinde inşaatı devam eden 6 bin konutluk, ''Ataşehir'in üçüzleri'' olarak bilinen Kentplus, Uphillcourt ve My World'ün benzeri üç yeni proje daha inşa edilecek. İhaleler, Emlak Konut GYO'nun Ataşehir'deki merkezinde 15 Eylül ve 18 Eylül'de gerçekleştirilecek. Toplam satış bedeli 2 milyar YTL civarında olan projelerden 600 ile 800 milyon YTL arasında gelir elde edilmesi bekleniyor. 


(2006 yılında Reşat Altın 235 liraya satılıyormuş.)


Milliyet 24 Ağustos 2006Abdullah Kutalmış MIZRAK/Emlakkulisi.com