04 / 02 / 2023

2008'de köprüyü geçip, aynı anda 5 bin konut inşa edecek

2008'de köprüyü geçip, aynı anda 5 bin konut inşa edecek

İstanbul'un Anadolu Yakası'ndaki projeleriyle büyüyen Ali Ağaoğlu, 2008'den itibaren Bakırköy ve Maslak'taki iki iddialı proje ile Avrupa Yakası'na geçiyor..İstanbul'da Anadolu Yakası'ndaki projelerle büyüyen Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Başkanı Ali Ağaoğlu, 2008'den itibaren Avrupa Yakası'nda inşaat yapmaya başlıyor. Ağaoğlu, Bodrum'da 10 bin konutluk projeyle birlikte önümüzdeki yıl aynı anda 15 bin konutun inşaatını üstlenmiş olacak. Ali Ağaoğlu, ilk dairelerin teslimini yapacağı Batı Ataşehir'deki My World projesiyle de uluslararası yarışmalara katılacak. Bu günlerde 3300 konutlu My World projesinin son etapları için 'Yüzde 25 peşinat, hemen tapu, 7 ay sonra teslim' sloganlı bir kampanya başlatan Ali Ağaoğlu, Anadolu Yakası'nda yoğun konut talebinin bulunduğu Bakırköy bölgesine bin 500 konutluk bir sitenin yapımına başlamaya hazırlanıyor. E 5 üzerinde Bakırköy sapağından hemen önceki arazide yapılacak konutlar, konut stoğunun eskidiği ve uzun süredir yeni konut arzı olmayan bu bölgede biriken talebi hedef alıyor. Bu proje, Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun İstanbul Avrupa Yakası'ndaki ilk projesi olacak, ancak bu yakadaki arzın devamı da gelecek. Bakırköy'ü, Maslak Ayazağa'da yapımına başlanacak, ancak ayrıntıları henüz kesinleşmemiş 1000 konutluk ikinci proje izleyecek.

HUKUKÇULARA LOJMAN

2005'te proje patlamasının yaşandığı Anadolu Yakası'ndaki Batı Ataşehir Bölgesi'nde 3 bin 300 konutluk My World projesini hayata geçiren Ağaoğlu, şimdi bu bölgenin ön cephesindeki arazide hafriyat çalışmalarına başladı. Burada Adalet Bakanlığı için 144 konutluk iki kule yapacak olan Ali Ağaoğlu, karşılığında parselin bir bölümünü aldı ve orada kendi hayallerini gerçekleştireceği fındık formunda bir kulenin ön çalışmalarına başladı. Ali Ağaoğlu 2008'de sadece Batı Ataşehir değil, bölgenin doğusunda da aktif olacak. Ataşehir merkezindeki Migros Genel Müdürlüğü'ne bitişik arazide de yeni bir konut projesine başlanacak.

Ali Ağaoğlu uzun vadede içinde 5 otel, rezidans ve alışveriş merkezleri olan bir gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi kurarak halka açılmayı planlıyor. Bugüne kadar binlerce konut yaptığını, ama konut projeleriyle halka arzı doğru bulmadığını söyleyen Ali Ağaoğlu, şöyle devam ediyor: 'Nema getirisi olmayan bir şirketi halka açmanın anlamı yok. Bir süre sonra projelerimin içinde 5 otel, bir rezidans kulesi ve alışveriş merkezi olacak. İşte o zaman halka açılmayı düşünürüm.' Ağaoğlu, doğup büyüdüğü Ümraniye'ye, o bölgede örneği olmayan bir lise yaptırdığını, liseye annesinin adını verdiğini belirterek, '5 trilyon para harcadım, annemin adını verdim. Bu yıl eğitime başlıyor, yakında açılışını da yapacağız. Şu anda beni en çok heyecanlandıran akıllı okul özelliklerini taşıyan bu lise' dedi.

Karadeniz'in Fındığı

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Batı Ataşehir'de önümüzdeki günlerde teslimatına başlayacağı My World projesinin hemen yanındaki arazide bir hayalini gerçekleştiriyor. Karadenizli olan Ağaoğlu, Mimar Ömer Çamoğlu'ndan memleketinin sembolü fındığı çağrıştıran bir kule çizmesini istedi ve ortaya bu maket çıktı. Ağaoğlu, kat aralarında balkon ve yüzme havuzları olan 18 katlı bu kuleyi satmayıp yabancı işadamlarına kiralamayı düşünüyor. Şu anda hafriyat çalışmalarının başladığı bölge hemen yanıbaşındaki diğer proje de yine My World'un girişine komşu arazide yapılacak 5 yıldızlı bir otel olacak.

(SABAH)
Geri Dön