3. Havalimanı'nda 26 Şubat sürprizi!

3. Havalimanı'nda 26 Şubat sürprizi!Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olması beklenen 3. Havalimanı'nda sona yaklaşılıyor. Dev Havalimanına Şubat ayının son haftasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sürpriz bir uçuş olabilir.


80 milyon metrekarelik alan üzerinde çalışmaları son sürat devam eden dünyanın en büyük havalimanlarından 3. Havalimanın ilk etabında sona doğru gelindi.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; 30 binden fazla kişinin ve 3 binden fazla aracın 3 vardiya şeklinde gece gündüz çalıştığı devasa projede ilk etabının yüzde 80’ni tamamlandı.

90 MİLYON YOLCULU İLK ETAPTA SONA DOĞRU
4 etap şeklinde planlanan ve Cumhuriyet’in 100. Yılı olan 29 Ekim’de ilk etabı açılması planlanan 3. havalimanı 29 Ekim sonrası yıllık 1 milyon 200 bin metrekare kapalı alanlı terminal binası ve iki bağımsız pisti ile yıllık 90 milyon yolcuya hizmet vermeye başlayacak. 2023’de projenin tamamı bitiğinde ise 3.5 milyon metrekare kapalı alanı ve 25 bin araçlık otoparkı ile 3. Havalimanı 350 destinasyonda 200 milyon yolcuya hizmet verebilecek.

BAKAN, CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞECEK
THY’nin uçağı ile yapılacak ilk uçuşta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da yer alması planlanıyor. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın 3.havalimanına yapılacak ilk uçuşu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuşacağı bilgisi paylaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programının uyması halinde ilk uçuşun 26 Şubat’ta gerçekleştirilmesi planlanıyor.