4 yeni proje!

4 yeni proje!İstanbul, Kocaeli ve Kırklareli Kıyıköy'de yapımı süren dört ayrı proje mercek altında! Bunlar içerisinde İstanbul'da yer alan iki projeden biri Kaðıthane'de Efektif Gayrimenkul'e ait Blox Haliç, bir diðeri ise Küçükyalı-İdealtepe'de Hacısaliho&


İstanbul dıþında ise İzmit'in Aslanbey beldesinde Taþdemir Grup ve ACR International tarafından inþa edilen Kasaba by Taþdemir Projesi ile Natura Gayrimenkul tarafından Kırklareli Kıyıköy'de haftasonu evleri þeklinde planlanan Kıyıköy Evleri Projesi'ne ait tüm bilgileri aþaðıda bulacaksınız

 Kaðıthane'ye özel proje; Blox Haliç

Demir-çelik sektöründeki yatırımları ile tanınan ve son olarak Þiþecam'dan Ferro Döküm'ü satın alan Efesan Grubu, Kâðıthane'de yapacaðı proje ile gayrimenkul sektörüne de adım attı. Grubun 2005 yılında kurduðu Efektif Gayrimenkul Geliþtirme ve Yatırım þirketi, Blox Haliç ismi ile beyaz yakalılara özel konut yapacak. İstanbul Kâðıthane'de 3 blok ve 150 daireden oluþan proje Haliç manzaralı olacak.

Efektif Gayrimenkul Geliþtirme ve Yatırım Genel Müdürü Cem Dolunay, Aralık 2008'de tamamlanması planlanan konutların 110 metrekare ile 257 metrekare arasında deðiþtiðini, fiyatlarda alt sınırın 215 bin YTL, üst sınırın da 485 bin YTL olduðunu açıkladı.

Dolunay, Kâðıthane'nin yerel yönetimlerce sürdürülen kentsel dönüþüm projeleri ile İstanbul'un gözbebeði haline gelmekte olduðunu belirtti. Þirket olarak bu bölgeye odaklandıklarını söyleyen Dolunay, projeden 50 milyon YTL'lik gelir elde etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Projelerin 2008 yılı ortasında hayata geçeceðini vurgulayan Dolunay, proje hakkında "Blox Haliç'in altyapı ve kaba inþaat çalıþmaları Haziran 2007'de baþladı. Aralık 2008'de proje tamamlanacak. İlk parselde 52, ikinci parselde 88 konut olacak. 110 ile 250 metrekare arasındaki dairelerin fiyatları 215 ile 485 bin YTL arasında deðiþiyor. İki etaptan oluþan Blox Haliç'in ana hedef kitlesi B ve B+ sosyo ekonomik gruptaki beyaz yakalılar ve serbest meslek sahipleri. Metrekare fiyatları da bin 950 YTL" þeklinde bilgi verdi.

Dolunay, Efektif Gayrimenkul'ün portföyünde toplam deðeri 23 milyon dolar olan arsa stoku bulunduðunu belirterek bundan sonraki projenin Ömerli'de 94 villa inþaatı olacaðını söyledi.

 

İzmit'in en büyük villa projesi

Taþdemir Grup ve ACR International tarafından İzmit Arslanbey'de inþa edilen Kasaba by Taþdemir binden fazla tripleks villadan oluþuyor. Yapımına 2006 yılının Mayıs ayında baþlanan `Kasaba by Taþdemir' projesinin ilk etabı olan dört fazlı Kardelen Villaları, 56 bin metre kare arsa üzerine inþa ediliyor. Tamamı 161 villadan oluþan Kardelen Villaları'nın ilk fazındaki 29 villa Mayıs 2008'de, 42 villadan oluþan ikinci faz Ekim 2008'de, 50 villadan oluþan üçüncü faz Mayıs 2009'da ve dördüncü faza ait 40 villa ise Ekim 2009 tarihinde ev sahiplerine teslim edilecek.

İlk fazı tamamlanan, A tipi 228 metrekare ve B tipi 251 metrekare alandan oluþan üç katlı Kardelen Villaları kısa bir süre için kampanya ile satıþa sunuldu.

245 bin YTL tanıtım fiyatından baþlayan Kardelen Villaları'ndaki kampanya, üç çeþit ödeme planından meydana geliyor. Birinci ödeme planı; yüzde 30'u peþin, teslimatta yüzde 20'si ödemeli, geri kalan kısım 48 ay vade farksız taksit, ikinci ödeme planı yüzde 40'ı peþin, teslimatta yüzde 20 ödemeli, 72 ay vade farksız taksit ve üçüncü ödeme planı ise yüzde 50'si peþin, teslimatta yüzde 20 ödemeli, 96 ay vade farksız taksit alternatiflerinden oluþuyor.

 

Haftasonu kaçamaðının yeni adresi; Kıyıköy Evleri

Proje, Natura Gayrimenkul tarafından Kırklareli'nin eski bir Rum balıkçı kasabası olan Kıyıköy'de yer alıyor. Haftasonu evleri þeklinde projelendirilen Kıyıköy Evleri, iki etap halinde 33 bin metrekare arsa üzerine inþa ediliyor. 31 adet ahþap evden oluþan Kıyıköy Evleri, ikinci ev olarak yaz/kıþ kullanılabilecek niteliðe sahip.

143 ile 188 metrekare büyüklüðe sahip olan evlerin küçük olanı üç, büyük olanı ise dört odalı. Bu evlerin her ikisinde açık mutfak yer alıyor.

Geçtiðimiz ekim ayında baþlanan projenin ilk etabının bu yazın baþında teslimi planlanıyor.

Projede yer alan evlerin satıþ fiyatları 140 ile 195 bin Euro arasında deðiþiyor.

 İdealtepe'nin İdeali!

İdeal Konakları Projesi, İstanbul Küçükyalı-İdealtepe'de 3 bin 500 metrekarelik arazi üzerinde 5 blokluk 100 daireden oluþuyor. Hacısalihoðlu İnþaat tarafından gerçekleþtirilen projenin inþasına bu ay baþlandı. Mart 2009 tarihinde tamamlanması planlanan projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+2 olmak üzere dört farklı daire tipi yer alıyor 150 bin ile 500 bin YTL arasında bir fiyattan satılan dairelerin yüzde 50 peþin, yüzde 50'si inþaat bitiminde ödeme þekli veya kredi seçenekleri bulunuyor.

İdeal Konakları'nda kapalı otopark, iki ayrı güvenlik noktası, süs havuzları dıþında dairelerde ankastre mutfak, portmanto, otomatik panjur, klima ve alarm sistemi gibi birçok özellik bulunuyor.

OKHAN ÞENTÜRK/EKONOMİST