60 daireyi 120 aileye satan müteahhit ortadan kayboldu!

60 daireyi 120 aileye satan müteahhit ortadan kayboldu! 60 daireyi 120 aileye satan müteahhit ortadan kayboldu!

Adana'da gayrimenkul inşa eden bir inşaat firması, iddialara göre daire inşa etmek üzere anlaştığı insanlardan para topladı. Vatandaşlar parasını ödeyerek sözleşmelerini teslim aldığı konutlarının, başka kişilere de satıldığını öğrenince dolandırıldıklarını fark ettiler...


Adana'nın Seyhan ilçesinde inşaat halindeki binanın önünde buluşan vatandaşlar, 5 yıl önce İ.D. isimli müteahhitten sözleşme karşılığında daire aldıklarını, aynı müteahhitin şehirde 4 binasının daha bulunduğunu ve oralarda da aynı dolandırıcılığın yapıldığını iddia etti.

Sputniknews'de yer alan habere göre; Seyhan'da inşaat firması işaa halindeki daireleri farklı vatandaşlara sattı. Kendilerine satılan dairelerin başklarına satıldıklarını öğrenen insanlare dolandırıldıklarını anladılar.

'Aldığım iki daireyi 4'er kişiye daha satmış'

Aldığı iki dairenin 4’er kişiye daha satıldığını iddia eden Yalçın Körkün, "Bir ev sahibi olabilmek, çocuğumuza bir gelecek sağlayabilmek için birikimlerimizi verip ev aldık. Sonradan süreç uzadı ve evler bize teslim edilmedi. 3,5 yıl önce 300 bin lira gönderip iki daire aldım. Şu anda ne yapacağımızı bilmiyoruz. Elimizdeki, avucumuzdaki her şeyi bu dairelere bağladık. Hayallerimiz, emeklerimiz boşa gitti" diye konuştu.

Aldığı dairenin Hatay’da görev yapan bir polis memuruna da satıldığını öğrendiğini öne süren Tunahan Kökdemir ise "100 bin lira ödeyerek daire aldım. Dairemin başkasına satıldığını öğrenince telefonla müteahhiti arayıp, ‘madem bizi dolandırdın, paramızı ver’ dedim. O da ofis kuracağını ve paralarımızı ödeyeceğini söyledi. İnşallah hep beraber adli süreci başlatıp, elimizden geleni yapacağız" dedi.

Dairesine hırsız girince sinir krizi geçirdi

Söz konusu binada dairesi olan ancak inşaat halinde olduğu için dairesine yerleşemeyen Hatice Yaygın, evine hırsız girdiğini öğrenince olay yerine gelerek fenalaştı. Daire kapısının kilitlerinin kırıldığını gören Yaygın, "2 yıldır eşyalarım içerideydi. Yalanla, dolanla 5 yıldır bizi mağdur ediyor. Evsizim, yersizim, yurtsuzum. Evime hırsız girince delirdim. 1 kova salçamı çalmışlar" diye konuştu.

Öte yandan müteahhit İ.D., bir arsa sahibinin hayatını kaybedince arsanın 3 oğluna kaldığını ancak eşinin de mahkemeye vermesiyle inşaatın durduğunu ifade ederek, daire satın alan insanların taksitlerini ödemediği için  dairelerin başkasına satıldığını öne sürdü.

Adana Seyhan Belediyesi'nden kentsel dönüşüm mesajı!