7 ayda 500 nalburu 'uzman market' yaptı

7 ayda 500 nalburu 'uzman market' yaptı 7 ayda 500 nalburu 'uzman market' yaptı

Reis Makina, 7 ayda 500 nalbur ve hırdavatçıyı 'Reis Shop' adıyla uzman yapı market'e dönüştürdüJapon Makita başta olmak üzere 100'u aşkın nalburiye ve hırdavat markasının Türkiye temsilcisi olan Reis Makina, 3 milyon dolar bütçeyle nalburiye ve hırdavatçıları 'Reis Shop' adıyla 'uzman yapı market'e dönüştürüyor. Reis Makina Genel Müdürü Dr. Selim Temurci, geliştirdikleri konseptin yapı marketlerden farkını şöyle açıkladı: "Yapı marketlerde hobi tarzı ürünler ön plana çıkarılmış durumda. Bizim konseptte ise profesyonel ve endüstriyel kullanıcılar öncelikli. Bu açıdan bakıldığında Reis Shop'lar yapı marketlerin profesyonel sektörde tamamlayıcısı konumundalar."

BEDELSİZ FRACHİSE

Reis Shop'un bir franchise olduğunu, ancak şu aşamada bir isim bedeli talep edilmediğini vurgulayan Dr. Selim Temurci, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Reis Shop, franchise gibi sistematik bir yapı, ancak ondan farkı bir isim bedelinin ödenmeyişi. 50-60 yıldır birlikte çalıştığımız iş ortaklarımızla yeni bir sistemle sektörümüzün standartlarını, rekabet gücünü yükseltiyoruz. Amacımız, Türkiye'nin her yerinde profesyonel kullanıcıların güvenle, kaliteli ürünleri satın alabilecekleri mekanlar oluşturmaktır. Ancak belli bir süre sonra dışarıdan sisteme girecekler bedel ödeyecekler. İllerde Reis Shop olanlar, bulundukları bölgelerde alt Reis Shop yapıları oluşturabilecekler."

15 BİNDEN FAZLA ÜRÜN

15 bini aşkın ürünün 2 binden fazla nalbur ve hırdavatçıya dağıtımını yaptıklarını anlaan Temurci, yılbaşından bu yana 500'e yakın bayinin sözleşme imzalayarak Reis Shop kapsamına girdiğini söyledi. Önceliğin Reis Makina bayileri olduğunu anlatan Temurci, "Geleneksel hırdavat sektörünü belli standartlara ulaştırmak üzere birlikte hareket edelim dedik ve bu konuda yatırımlar yaptık. 2010'a kadar olan süre bizim için bir değişim, gelişim ve seçim dönemi olacak" dedi.


Makita ile sektörü sürüklüyor

Ciro ve ürün çeşidi olarak nalburiye ve hırdavat sektörünün en büyüklerden birisi olan Reis Makina, sektörünün yönlendirici bir aktörü olarak dikkat çekiyor. Bunda Makita'nın önemli bir rolü olduğunu ifade eden Dr.Selim Temurci, şunları kaydetti: "Nalburiye ve hırdavat sektörünün sürükleyicisi elektrikli el aletleridir. Makita elektrikli el aletlerinde başlı başına bir pörtföy ve kendi alanında bir dünya devi, şu anda 400'u aşkın modeli var. Türkiye'de kendi ürün gamında en fazla tercih edilen markalardan biri." Temurci, kendi markalarıyla da üretim yaptırdıklarını ve ihraç ettiklerini belirterek, "Hedefimiz ihracatı toplam ciro içinde yüzde 25'e ulaştırmak" dedi.

 

Sektörü eğitiyor

Sinema salonunu andıracak nitelikte bir eğitim salonu kuran Reis Makina, nalbur ve hırdavatçılara ürün bilgisinden teşhirine kadar birçok konuda modern perakende eğitimi veriyor

 

Yeni Şafak