7 Temmuz'a kadar KEY ödemesi yok, sonrası belirsiz!

7 Temmuz'a kadar KEY ödemesi yok, sonrası belirsiz! 7 Temmuz'a kadar KEY ödemesi yok, sonrası belirsiz!

Emlak Konut Genel Müdürü Feyzullah Yetgin: KEY ödemeleri Temmuz ayı içerisinde yapılacak.Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinin, ilk haftası hariç olmak üzere Temmuz ayı içerisinde yapılmasının planlandığını bildirdi.

Yetgin, ödemelerle ilgili olarak 7 Temmuz 2008 tarihi öncesinde hiçbir işlem yapılmayacağını, ancak bunun, 7 Temmuz'dan itibaren ödeme yapılacağı anlamına gelmediğini belirterek, "Bugün itibariyle yapılan görüşmeler ve koordinasyon çerçevesinde, Temmuz ayı içerisinde, tekrar altını çiziyorum, bu, Temmuz'un ilk haftası içerisinde olmayacak, ödemelerin yapılması planlanıyor" diye konuştu.

Hazine'den ek ödeme alınacak

Yetgin, Emlak Konut, tasfiye halinde Emlak Bankası ve ilgili kurumların üzerine düşeni yapmasının ardından Hazine'den de ilave ödeme alınacağına işaret ederek, "Hazine'nin de ödeme takvimine paralel bir şekilde spesifik tarih tespit edilecek" dedi.

Feyzullah Yetgin, tasfiye halinde Emlak Bankası'nın bu hafta içerisinde bilgileri içeren listeleri kendilerine iletmesini beklediklerini ifade etti.

İnternetten detaylı bilgi almak mümkün

Ayrıca, web sitelerinde vatandaşların, TC kimlik numarası ya da sosyal güvenlik numarasını girerek, ödeme tutarlarıyla ilgili detaylı bilgileri alabilecekleri bir çalışmaları bulunduğunu ve bir çağrı merkezi oluşturduklarını anlatan Yetgin, önümüzdeki hafta başında konuyla ilgili gazete ilanlarını vermeyi düşündüklerini dile getirdi.

Hürriyet