“Kanyon'da isyan yok el sıkışmak üzereyiz”

“Kanyon'da isyan yok el sıkışmak üzereyiz”

Atakule ve Forum Trabzon'daki kepenk indirme eylemi, Kanyon'a sıçramadan durduruldu.


Kira indirimi isteyen markalara AVM yönetiminden olumlu yanıt geldi. Güzenge: ‘El sıkışmak üzereyiz'

Ankara Anteres, Forum Trabzon ve son olarak da  Ankara  Atakule alışveriş merkezinde, esnaf yüksek kiralar nedeniyle kepenk indirdikten sonra gözler, Tescilli Markalar Derneği'nin kira indirimi talebinde bulunduğu İstanbul'daki Kanyon Alışveriş Merkezi'ne çevrildi.Pazartesi günü Kanyon yetkilileri ile görüşen TMD üyeleri, kiralarda yüzde 50 indirim talep etmiş, perşembe gününe (bugün) kadar yanıt vermelerini rica etmişti.

EK SÜRE İSTEDİLER

Kanyon'un yanıtı gecikmedi. Merkez, resmi açıklamasında halka açık iki şirkete ait olması nedeniyle, önümüzdeki hafta yapılacak yönetim kurulu toplantısında TMD'nin talebinin karara bağlanacağını açıkladı. TMD Başkanı Selçuk Güzenge ise Kanyon'un taleplerine sıcak baktığını belirterek, “Prensipte el sıkışmak üzereyiz. Sadece kararı netleştirmek için ek süre istediler” diye konuştu. TMD'nin de kepenk indirmeyi çözüm olarak görmediğini belirten Güzenge, “Protesto eylemine biz de karşıyız. Ancak, kur farkı ve piyasadaki durgunluk mağazaları dayanamayacak noktaya getirdi” diye devam etti. Kanyon olumlu adım atmasaydı, aralarında Harvey Nichols'ın da bulunduğu 20 marka bugün kepenk indirecekti.

Kasımda bitirmek istiyoruz

BİR süredir alışveriş merkezi ziyaretlerini sürdüren TMD, Akmerkez, Capacity ve Galeria ile görüşmek için randevu tarihi bekliyor. Kasım ayı içinde ziyaretleri bitirip, kira meselesini kapatmak istediklerini vurgulayan TMD Başkanı Güzenge, “Sadece reklam desteği ya da indirim mağazaları kurtarmıyor. En azından bir süre için kurun sabitlenmesi gerek” dedi.

Akşam