11 / 08 / 2022

ABD'de gayrimenkul fiyatları uçtu!

ABD'de gayrimenkul fiyatları uçtu!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Atılım Murat, bugünkü köşesinde ABD'deki kripto para piyasasını ve gayrimenkul sektörünü kaleme aldı. İşte Atılım Murat'ın 'Kimse yavaşça zengin olmak istemiyor' başlıklı yazısı...Dünya Gazetesi köşe yazarı Atılım Murat, bugünkü köşesinde ABD'deki kripto para piyasasını ve gayrimenkul sektörünü kaleme aldı.

İşte Atılım Murat'ın 'Kimse yavaşça zengin olmak istemiyor' başlıklı yazısı...

Piyasalar tarafından ABD’de yarın açıklanacak enflasyon rakamı heyecan ve merakla bekleniyor. Bu rakamlar Fed'in gelecek hafta yapılacak toplantısından önceki son önemli veri olma özelliğine sahip. 2020 Mayıs'ta ekonominin kapalı olması sebebiyle, baz etkisi dolayısıyla, Mayıs 2021'de enflasyon oranlarının yüksek gelmesi normal olur. Rakamın piyasa tahmininin üzerinde, örneğin yüzde 5'in üzerinde olması piyasaları çekinceye sürükleyebilir. Çünkü bu durum, Fed’in tahvil alımlarını daha hızlı düşüreceği ve faiz artışını öne çekeceği beklentilerinin güçlenmesine neden olur. 

ABD de gayrimenkul fiyatları uçtu!

ABD’de gayrimenkul fiyatlarında tam anlamıyla çılgınlık yaşanıyor. Kripto paralar eğlence olarak alınıyor. Son zamanlarda değerlerde yaşanan çöküşe rağmen, yatırımcılar kripto para yatırımı için fırsat kollar durumda. Yani yatırımcı psikolojisi henüz değişmiş değil. 

ABD'den Türk yatırımcılara konut yatırımı çağrısı!

ABD'de bekleyen konut satışları Nisan ayında yüzde 4,4 düştü!

Bitcoin 31 bin dolardan yukarıya döndü!