27 / 06 / 2022

ABD'de kripto paralar için onay bekleniyor!

ABD'de kripto paralar için onay bekleniyor!

ABD'de kredi birlikleri, Bitcoin gibi kripto varlıklara doğrudan yatırım yapabilmek için regülatör onayı bekliyor. ABD'de Ulusal Kredi Birlikleri İdaresi (NCUA), mevduatları federal sigorta altındaki kredi birliklerinin üyelerine belirli koşullar altında dijital varlık alma, satma ve tutma olanağı vermeleri için kripto hizmet sağlayıcılar ile iş birliği yapmalarını öngören bir mektup yayınladı.

Milliyet'te yer alan habere göre; NCUA'nın ödemeler ve siber güvenlikten sorumlu yöneticilerinden Lance Noggle açıklamaısnda kredi birliklerinin er ya da geç kripto varlık ürün ve hizmetlerini bankaların yaptıkları şekilde üyelerine sunabilir olacaklarını belirtti. 

 ABD de kripto paralar için onay bekleniyor!

ABD'de ulusal bankaları regüle eden OCC, bankaların kripto paralar için sağlama hizmeti vermelerine 2020 senesi Temmuz ayında yeşil ışık yakmıştı.

Noggle, bankalara tanınan hakların kredi birliklerine verilmemesi halinde müşterilerini bankalara kaptırma riskleri olduğunun altını çizdi. 

Kripto paralar için kritik gün: ABD Kongresi'nde konuşulacak!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.