Abdulkadir Şahiner'den Sungurlu'ya vizyon kazandıracak projeler!

Abdulkadir Şahiner'den Sungurlu'ya vizyon kazandıracak projeler! Abdulkadir Şahiner'den Sungurlu'ya vizyon kazandıracak projeler!

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner kısa vadede Sungurlu’ya yapılacak projeler hakkında bilgi verdi. Şahiner, Bizim Sevdamız Sungurlu’dur. Vizyon kazandıracak projelerimiz sayesinde Sungurlumuz gelişiyor, güzelleşiyor" dedi.Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner kısa vadede Sungurlu’ya yapılacak projeler hakkında bilgi verdi. ’Yaşanılabilir Bir Sungurlu Tasarlıyoruz’ diyen Başkan Şahiner, Bizim Sevdamız Sungurlu’dur. Vizyon kazandıracak projelerimiz sayesinde Sungurlumuz gelişiyor, güzelleşiyor" dedi.


KENT PARKI PROJESİ

Şehir Merkezi’nin Atatürk Stadyumunun bulunduğu alana yapılması planlanan Kent Park projesi hakkında bilgi veren Başkan Şahiner, "Çeşitli aktiviteler bir araya toplanarak gün boyu aktiv bir şekilde kullanılabilecek bir park planlanmıştır. Kafeteryanın iki tarafına bulunan yarı açık mekanlar ile bin 200 kişilik aktivite alanı nikah, Ramazan etkinlikleri ve küçük çaplı konser gibi organizasyonlarda kullanılabilecektir. Yürüyüş yolları, koşu parkuru, spor aletleri, spor salonları, oyun alanları, kafeteryası ve dinlenme alanlarıyla Sungurlu için düşünülmüştür.


MESİRE ALANI KAFETERYA PROJESİ

Kafeterya projesinin 2015 yılında yapımına başlanan ve tamamlanmak üzere olan Mesire alanı için tasarlandığını kaydeden Başkan Şahiner, "Mesire alanının en üst kısmında yeri ayrılmıştır ve kısa zamanda uygulamaya geçilecektir. Kafeteryanın cepheleri ve üst kısımları açılır kapanır cam ve tente sistemiyle yapılacaktır. Bu şekilde gece ve gündüz manzarası kapanmamış olacaktır. Kafeteryanın kuzeyinde planlanan teras ise yaz günlerinde serinlemek ve dinlenmek için iyi bir seçenek olacaktır" şeklinde konuştu.


AKÇALI KÖYÜ MESİRE VE FESTİVAL ALANI

Belediye Başkanı Şahiner, Belediye Toplu Konutları mevkiine yapılan mesire alanının ardından, ilçe merkezine 6 kilometre mesafedeki Akçalı köyü mevkiinde doğayla iç içe bir mesire alanı daha oluşturacaklarının müjdesini verdi.

Şahiner, “Biz bu güzelliklere estetik dokunuşlar yaparak hem ilçe halkımızın hem de ilçe dışından gelen misafirlerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri, ferah ve nezih ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

Sungurlu ilçe merkezine 6 kilometre mesafede doğayla iç içe bir mesire alanı oluşturuyoruz diyen Başkan Şahiner, “Vatandaşlarımızın araçlarıyla veya bisikletleriyle kolayca ulaşabileceği bir alan yapacağımız Akçalı köyü mevkiinde bulunan mesire alanının toplam büyüklüğü 22 bin metrekare olacak” diye konuştu.

Bu alanda 70 araçlık otopark, bisiklet park yerleri, voleybol sahası, 30 adet kamelya, oyun grupları bay ve bayan lavabo bulunacağını ifade eden Başkan Şahiner, "Ayrıca banklar, aydınlatma elemanları ve bunun gibi birçok peyzaj öğesini de barındıran modern bir mesire alanı olacaktır. Bununla birlikte festival, fuar, konser ve güreş gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 40 bin metrekare ilave alan bulunacak" ifadelerini kullandı.


EĞİTİM VE İSTİHDAM MERKEZİ

Ankara-Samsun asfaltının güneyinde Kardelen Sitesi’nin karşısında Eğitim ve İstihdam Merkezi yapılmasının planlandığını anlatan Başkan Şahiner, "Öncelikli hedef grubu çifte dezavantajlı kadınlar olan bu proje sayesinde kadınlar hem mesleki eğitim alacak hem de elde ettikleri becerileri gelire dönüştürebilecetir. El sanatları ile yiyecek ve içecek hizmetleri başlıkları altında kurslar açılacak ve açılacak olan bu kurslar talebe göre belirlenecektir. Kursiyerleri hazırladıkları el sanatları ile yiyecek ve içecekler burada ziyaretçilere sunulacak, kursiyerlerin istihdamı sağlanacaktır" dedi.

Aşıklar Tepesi için de Kafeterya Projesi yapıldığını kaydeden Başkan Şahiner, "Kafeteryanın, Aşıklar Tepesinin en üst kısmına yapılması planlanmaktadır" ifadelerini kullandı.Hürriyet