Acteeum'un başı Malatya Belediyesi ile dertte

Acteeum'un başı Malatya Belediyesi ile dertte Acteeum'un başı Malatya Belediyesi ile dertte

Avusturyalı işadamı Meinl'ın, sattığı şirketi Acteeum, Murat Vargı'dan sonra Malatya Belediyesi ile de davalık olduAvusturyalı işadamı Julius Meinl'ın ülkesinde 3 milyar dolarlık borçla batmasının ardından Türkiye'deki işlerini devralan Acteeum, işadamı Murat Vargı'nın şirketi Güzel Oteller şirketi ile davalık olmuştu. Bu kez mağdur olduğunu ileri süren Acteeum ise Malatya Belediyesi'ne dava açtı.

TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Malatya'da 1.5 yıl önce yapılan ihaleyle 52 milyon 500 bin liraya eski hal binasının yerini alan Acteeum Group (ACT), araziyi zamanında teslim alamadıkları gerekçesiyle Malatya Belediyesi'ne tazminat davası açtı. ACT yetkilileri, geçen yıl nisan ayında yapılan ihalede Malatya Belediyesi'ne ait 34 bin metrekare alanı 52 milyon 500 bin liraya satın aldıklarını hatırlattı. Belediyenin araziyi bu yılın ocak ayında boşaltması gerektiğine değinen yetkililer `Bu tarih geldiğinde teslim alabileceğimize ilişkin mektup gönderdiler. Ancak teslim almak için geldiğimizde arazinin uygun olmadığını gördük. Noter kanalıyla arazinin üzerinde Malatyaspor idari binası ve caminin faaliyette olduğunu tespit ettik. Ticaret Mahkemesi'ne tazminat davası açtık. Sorun arazinin bize zamanında teslim edilmeyişi' dedi.
AA

Belediye: Dava yazısı bize gelmedi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Acteeum Group (ACT) firmasının araziyi teslim aldığı tarihte çalışmasına engel bir durum olmadığını düşündüğünü anlatarak `Onların işlerini geciktirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Çünkü teslim alacakları tarih geldiğinde belediye tarafından kendilerine teslim yazısı gönderilmiş. Bize dava açtıklarına dair bilgi gelmedi. Geldiği zaman karşı görüşlerimizi bildiririz' dedi.
Star

Malatya hal binasının teslimi davalık oldu