Adana İmamoğlu Mezarlığı idari binasının temeli atıldı!

Adana İmamoğlu Mezarlığı idari binasının temeli atıldı!Adana Büyükşehir Belediyesi, İmamoğlu Merkez Mezarlığı idari binası için temel atma töreni gerçekleştirdi. Törene Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar, Bakım ve Defin Şube Müdürü Celal Uluç katıldı.


Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından İmamoğlu Merkez Mezarlığı’nda gerçekleştirilen İmamoğlu Merkez Mezarlığı idari binasının temel atma törenine,  Adana  Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar, Bakım ve Defin Şube Müdürü Celal Uluç, Nakil Şube Müdürü Aydın Göçer, Büyükşehir Belediyesi İmamoğlu Şube Müdürü Cengiz Kanat, Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge Koordinasyon Şube Müdürü Habip Kılıç, müdür yardımcıları, muhtarlar ve halk katıldı.

Yapılacak idari binanın İmamoğlu Merkez Mezarlığı’nda önemli bir ihtiyacı karşılayacağını vurgulayan Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar, "Temelini attığımız İmamoğlu Merkez Mezarlık idari binasında, gasilhane, abdesthane, cenaze namazı kılma alanı, morg, şadırvan, tuvaletin yanı sıra müştemilat da yer alacak. Allahın izni ve Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün talimatı ile , 2018 yılına kadar bu tarz idari binalarımızı tüm ilçe mezarlıklarında yapacak, hizmeti vatandaşın ayağına kadar getireceğiz" dedi.Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı, yaklaşık olarak bin 181 adet mezarlıkta günlük defin, bakım, onarım ve temizlik hizmetlerinin yanı sıra ücretsiz olarak hava ve karadan cenaze nakil hizmeti ile ihtiyacı olan vatandaşlara ücretsiz kefen hizmeti veriyor.Hürriyet