Adana Stadı'nın yüzde 90'ı tamamlandı!

Adana Stadı'nın yüzde 90'ı tamamlandı! Adana Stadı'nın yüzde 90'ı tamamlandı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, UEFA ve FIFA standartlarına uygun, 6 katlı inşa edilen Yeni Adana Stadı'na ilişkin açıklamalar yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu Yeni  Adana  Stadı'na ilişkin "Ligin ikinci yarısında Adanaspor ve Adana Demirspor'un müsabakalarını Yeni Adana Stadı'nda yapmalarını arzu ediyoruz." dedi. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre kentin Spor Toto 1. Lig'de iki güçlü takımının olduğuna işaret eden Sarıeroğlu, " Adanaspor'umuz ve Adana Demirspor'umuz ligde. İnşallah biz ligin ikinci yarısında Adanaspor ve Adana Demirspor'un müsabakalarını Yeni Adana Stadı'nda yapmalarını arzu ediyoruz." diye açıklama yaptı. 

Sarıeroğlu, Yeni Adana Stadı'nın dünya standartlarında inşa edildiğini vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Yeni Adana Stadı'nın çatısının germe sistemiyle yapıldığını ve bunun Türkiye'de sadece burada uygulandığını vurgulayan Sarıeroğlu, "Stadımızla ilgili teknik bilgileri de aldık. Çok az bir aşaması kaldı. Stadımızın yüzde 90'ı tamamlandı, yüzde 10'luk bir kısmı kaldı. Geçtiğimiz hafta da Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bunun görüşmelerini yaptık. İnşallah stadımızı kısa zamanda tamamlatacağız." dedi. 

Merkez Sarıçam ilçesinde,  TOKİ  tarafından inşaatına 2014'te başlanan Yeni Adana Stadı, UEFA ve FIFA standartlarına göre inşa ediliyor. Yaklaşık 102 dönüm arazinin 43 dönümü üzerinde yükselen stat, çim zeminden itibaren 6 kat yüksekliğinde 33 bin kişi kapasiteli olarak yapılıyor.