Adana'daki konut sorununda son durum ne?

Adana'daki konut sorununda son durum ne? Adana'daki konut sorununda son durum ne?

Toplu Konut İdaresine de kabul ettirmeye çalıştıkları kentsel dönüşüm konusundaki temel düşüncesinin öncelikle nitelikli ve lüks olarak tanımlanan konut sayısını artırmak olduğunu açıklayan Hüseyin Sözlü, çözüm konusunda şunları söyledi:Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü, Adana'nın ulaşımda rahatlık, konut sorununun çözümü, kente yakışan ve ihtiyacı olan kültür merkezi, şiddetli yağışlarda oluşan seller ve Seyhan Baraj Gölü çevresi rekreasyonu olarak beş konu başlığında uygulayacakları projelerle ilgili 'sona gelindiğini' belirterek, "Halkımızdanbiraz daha sabır istiyorum, tümünün çözümleri geniş çaplı tartışılıp olgunlaştırıldı" dedi. 


CETVEL GİBİ DÜZ YOL 


Bu konulardaki gelişmeleri anlatan Sözlü ulaşım konusunda Seyhan İlçesi bölgesindeki uygulamalara geçildiğini, trafiğin rahatlamasının mutlaka sağlanacağını, Yüreğir'de 'cetvel gibi düz bir yol' dediği güzergah konusunda İlçe Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile görüşbirliğine vardıklarını söyledi. Sözlü, yaşanabilir bir kent için çalıştıklarını belirtti.


LÜKS KONUTLAR ÇÖZÜMÜ


Toplu Konut İdaresine de kabul ettirmeye çalıştıkları kentsel dönüşüm konusundaki temel düşüncesinin öncelikle nitelikli ve lüks olarak tanımlanan konut sayısını artırmak olduğunu açıklayan Hüseyin Sözlü, çözüm konusunda şunları söyledi: "Böylece artık eskimiş olan konutlardan çıkıp lüks konutlara taşınmanın artması ile fiyatları düşecek olan Reşatbey, Ziyapaşa Bulvarı'ndakiler gibi konutları orta ve alt gelir grubunun alabilmesi gerçekleşebilir. Konut sahibi olmak isteyen orta ve alt gelir grubundaki Adanalı şehrin uzak noktalarındaki TOKI konutlarını mı, merkez mahallelerdeki 2'nci el konutu mu tercih eder?" Lüks konut siteleri yapılabilecek alanlar yaratılmasına yönelik birçok alternatif ürettiklerini, bunlardan birinin Carrefoursa bölgesi olacağını tekrarlayan  Adana  Büyükşehir Belediye Başkanı, "Bu düzenlemede Adana özlemini duyduğu Kültür Merkezine kavuşacak, bütçemizden para akmadan bu merkez tamamlanabilecek. Sabana grubu yöneticilerinin bu talebimizi onaylamasına az bir zaman kaldı" diye konuştu. 


Başkan Sözlü, Çukurova Belediyesi'nin yürüttüğü Belediyeevleri Mahallesi projesi ile birlikte bu projenin o bölgeyi çok öne çıkaracağını da vurguladı. 


Adana Toros