Adanalı'nın büyük ev sevdasına uygun 8 proje

Adanalı'nın büyük ev sevdasına uygun 8 proje Adanalı'nın büyük ev sevdasına uygun 8 proje

Anadolu'da markalı konut projelerinin kendini en çok gösterdiği illerden biri de Adana.İstanbul,  Ankara  ve İzmir'in ardından tüm Anadolu'ya yayılan markalı konut akımının kendini en çok gösterdiği illerden biri Adana. Son yıllarda hızlı bir değişim sürecine giren ve kuzeye doğru büyüyen kentte, bir çok yeni ve markalı konut projesi yapıldı. Özellikle `Yeni Adana' olarak adlandırılan Seyhan ilçesi o kadar hızlı gelişti ve büyüdü ki, ortaya yeni bir ilçe daha çıktı. Geçtiğimiz aylarda Seyhan ilçesi ikiye bölündü. Güneyde kalan yerleşim bölgesi Seyhan adıyla anılmaya devam ederken kuzeyde kalan kısma Çukurova adı verildi.

Sosyal konutlar bile 110 metrekare

Adana'da yaşanan bu hızlı değişim süreci Adanalıları site hayatına yönlendirdi. Ancak Adana'da değişmeyen tek şey Adanalıların büyük ev tercihi oldu. Artık bir çok Adanalı aile, çekirdek aile kimliğine bürünmüş olsa da büyük evlerde yaşamaya devam ediyor. Kentte yeni yapılan sitelerde daire büyüklükleri 150 metrekareden başlıyor 340-400 metrekareye kadar çıkıyor.  Adana  Büyükşehir Belediyesi'nin konut şirketi olan Yeni Adana İmar İnşaat'ın ürettiği sosyal konutların büyüklükleri bile 110 metrekareden başlıyor.

Cerenkent Villaları

Safiroğlu İnşaat'ın Yeni Adana mevkii Turgut Özal Bulvarı üzerinde inşa ettiği Cerenkent Villaları'nda büyüklükleri 200 metrekare ile 450 metrekare arasında değişen villaların fiyatları 200 bin YTL'den başlıyor, 450 bin YTL'ye kadar çıkıyor. Stenin Ağustos 2008'de tamamlanması planlanıyor. 14 bin metrekare arsa üzerinde 22 adet müstakil villadan oluşan sitenin ortak alanlarda açık yüzme havuzu, tenis, basketbol sahaları, çocuk parkları, kafe, açık otoparklar yer alıyor. Villaların fiyatına sauna ve jakuzi de dahil ediliyor.

Tel: 0 322 453 39 24

Cerenkent Konutları

Safiroğlu İnşaat'ın Cerenkent konseptiyle bir de daire site inşa ediyor. Yeni Adana bölgesinde bulunan Cerenkent Konutları'nda 159 ve 185 metrekarelik daireler, 100 bin ile 150 bin YTL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. 6 dönüm arsa üzerinde, 3 blokta toplam 70 daireden oluşan Cerenkent Konutları'nın Aralık 2008'de tamamlanması planlanıyor. Sitenin ortak alanlarında çocuk havuzu, çocuk parkı, kapalı garaj, peyzaj alanları, yürüyüş parkuru ve kameriyeler yapılıyor.

Tel: 0 322 453 39 24

FCA Seyhan Projesi

FCA Mühendislik Adana Seyhan'da yeni bir konut projesine başladı. Yeni projede 300 metrekarelik daireler 400 bin YTL'den satışa sunuluyor. Haziran 2009'da tamamlanması planlanan site, 18 katlı bir blokta 36 daireden oluşacak. 1900 metrekare arsa üzerine inşa eidlen sitede geniş yeşil alanlar, açık otoparklar bulunacak. 24 saat güvenlik hizmeti verilmesi planlanan sitede görüntülü diafon sistemi kurulacak.

Tel: 0 322 363 22 00