Adım adım kira yardımı başvurusu!

Adım adım kira yardımı başvurusu!

Kentsel dönüşüm kapsamında kira yardımı süresi 48 aya çıkarıldı. Kira yardımı başvurusunda bulunmak isteyenler başvuru ekranını ve şartları araştırıyor. İşte tüm merak edilenler...


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kira yardımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, kira yardımı süresinin 48 aya çıkarıldığını açıkladı. Milliyet'te yer alan habere göre; kira yardımı başvurusunda bulunmak isteyenler başvuru ekranını ve şartları araştırıyor. Peki kira yardımı başvurusu nasıl yapılır, kimler alabilir, şartları nelerdir? İşte tüm merak edilenler...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme hakkında Twitter üzerinden şu paylaşımda bulundu:

“Riskli ve rezerv yapı alanlarında muhtelif sebeplerle dönüşüm projesi bitmediği için evini alamayan vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına kira yardımını 36 aydan 48 aya çıkarıyoruz.”

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kira yardımı almak için başvurular e-Devlet "Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması" kısmından yapılabiliyor. Vatandaşlar başvuru yapabilmek için önce sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Devamında ise açılan pencere üzerinden "Uygulamaya Git" sekmesine tıklamanız gerekiyor.Sonra "Giriş yapmak istediğiniz uygulama bazı kişisel bilgilerinize erişim hakkı istemektedir. Lütfen aşağıdaki listeyi kontrol ederek, paylaşmak istemediğiniz bir bilginiz var ise işleme devam etmeyiniz." uyarısı açılıyor. 

Bu ekran üzerinden istenilen bilgileri kontrol edip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar?

Kentsel dönüşüm kira yardımıyla ilgili her şey!

Kentsel dönüşümde kira yardımı süresi 48 aya çıktı!