Ağaoğlu My Prestige'de 348 bin 400 TL'ye!

Ağaoğlu My Prestige'de 348 bin 400 TL'ye!Ağaoğlu İnşaat'ın Ataşehir'de gerçekleştireceği ilk ofis projesi My Prestige'de fiyatlar 348 bin 400 TL'den başlıyorİş ve finans merkezi olarak büyüyecek Ataşehir'de ilk büyük ofis projesini hayata geçiren Ağaoğlu, bölgedeki konut projelerinden sonra ofis projelerini de hayata geçiriyor. Bunun ilk adımı olan "My Prestige" ofis projesi düzenlenen basın toplantısıyla satışa sunuldu. Toplantıya Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Cihat Taşköy, Hüseyin Ağaoğlu, Alican Ağaoğlu, Genel Müdür Hasan Rahvalı ve Projeler Genel Koordinatörü Murad Acar katıldı.

2010 yılının ocak ayında tamamlanacak olan My Prestige Ataşehir'de, alanları 70 ile 81 metrekare arasında değişen ofislerin fiyatları 348 bin 400 TL'den başlıyor, 402 bin 500 TL'ye kadar çıkıyor. 136-161 metrekarelik ofislerin fiyat aralığı ise 678 bin 800 TL ila 805 bin 600 TL. 134-161 metrekarelik ofisler 669 bin 300 TL ile 805 bin 600 TL arasında değişen fiyatlara satılırken; 358 metrekarelik ofisler 1 milyon 789 bin TL'ye satılıyor.

Yüzde 20'lik, faizsiz peşin ödemenin yapılacağı kampanyada, 31 Ocak 2010 tarihinde yine yüzde 20 oranında ara ödeme yapılacak. Kalan yüzde 60'lık bölüm için, 60 aya kadar aylık yüzde 0.99, 61- 120 ay arası yüzde 1.09 faiz oranı ile kredi kullanılabilecek. Kampanya fiyatları 30 Eylül 2009 tarihine kadar geçerli olacak.

Helikopter kiralama hizmeti!

Toplam 19 bin 550 metrekare alana kurulan projede 4 bin 900 metrekarelik alan 3 adet dükkana, 8 bin 850 metrekarelik alan 122 adet ofise, 800 metrekarelik alan toplantı salonuna, 5 bin 500 metrekarelik alan otopark ayrıldı. Projede ayrıca bir adet helikopter pisti bulunuyor. My Prestige Ataşehir, çatısında kurulan Heliport'un yanı sıra helikopter kiralama ve CIP havaalanı transferini de ek bir hizmet olarak sakinlerine sunuyor.

22 kattan oluşan My Prestige'de yer alan tüm ofisler profesyonel düzeyde çok amaçlı toplantı salonları, 7/24 çalışan çok dilli call-center, vale parking, kuru temizleme, çiçek bakım, mobil kuaför, 7/24 acil sağlık servisi, lounge, restoran, eğitim ve danışmanlık servisleri, 7/24 güvenlik sistemi ve housekeeping gibi hizmetlerden yararlanabiliyor. My Prestige Ataşehir profesyonel iş hayatının ve son teknolojinin gerektirdiği her türlü donanıma sahip `tam hizmet projesi' olarak değer kazanıyor.

Ağaoğlu'nun konut projelerinde sunduğu "Satış Sonrası Ömür Boyu Hizmet" anlayışı, ofis projelerinde de geçerli olacak. Ağaoğlu, My Prestige ile başlayan ofis yatırımlarını yine Ataşehir'de yapımına başlayacağı yeni ofis projeleriyle geliştirecek.

"Ataşehir'deki konut projeleri ofislerle desteklenmeli"

My Prestige Ataşehir'in tanıtım toplantısında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, bireysel yatırımcıların özelliksiz apartman dairelerini kullanarak ofis ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyleyerek söze başladı. My Prestige'de tüm ofis sahiplerinin ortak hizmetlerden yararlanacağının altını çizen Ağaoğlu, Ataşehir'de hayata geçirilen konut projelerinin desteklenmesi için böyle bir ofis projesinin gerektiğini ifade etti.

Projeyi Ataşehir'de geliştirme sebeplerinin başında, Ataşehir'in finans merkezi olarak tasarlanmasının geldiğini belirten Ağaoğlu açıklamasına şu sözlerle devam etti:

"My Prestige projesi Ataşehir'de yeni bir konsept olarak hayata geçecek. Ataşehir Avrupa'nın en iyi tasarlanan konut bölgesi oldu. Konut projelerinin desteklenmesi için de buraya ofis projeleri gerekiyor. Ataşehir'in iyi bir finans merkezi olmasının ekonomiye de çok büyük bir katkısı olacak. Ancak bu sadece yerli bankaların İstanbul'da toplanmasıyla olmaz. İstanbul'un dünya çapında bir merkez olması için uluslar arası finans kuruluşlarını da buraya çekmemiz gerekiyor"

60 milyon TL hasılat bekleniyor!

My Prestige projesinden 60 milyon TL hasılat beklediklerini açıklayan Ali Ağaoğlu, projenin çalışanlara konforlu bir çalışma ortamı sunacağını belirtti. Projedeki mağaza katlarını kiraya vereceklerini ifade eden Ağaoğlu, My Prestige'in inşaatının yüzde 70'inin tamamlandığını bildirdi.

"1 aya kalmaz satarım"

My Prestige projesine müşteri portföylerinden ciddi bir ön talep oluştuğunu belirten Ağaoğlu, ofis satışlarının 1 ay içinde tamamlanacağını öngördüğünü belirtti.

Tanıtım toplantısında konuşan Projeler Genel Koordinatörü Murad Acar ise, çağdaş ofis mimarisindeki yeni akımın; büyük şirketlerin yer aldığı büyük açık ofis planlarının yanı sıra daha bireysel daha butik ofislerin de planlı olarak yapılması gerektiğinin ortaya konduğunu belirtti. "Bu tip işletmeler günümüze kadar konut olarak planlanmış dairelerin ofise çevrilmesi ile hayat bulmaktaydı" diyen Acar, bu noktada tüm işletmelerin ihtiyaçlarına karşılık veren tüm hizmetleri aynı çatı altında toplayarak yeni bir Ağaoğlu konsepti oluşturduklarını dile getirdi. Tüm tip ofislerin önünde kendisine ait teras ya da balkonun bulunduğunu vurgulayan Acar, tüm ortak mahallerin, giriş, kat holleri, toplantı salonları gibi alanların dekorasyonunun Ağaoğlu tarafından yapılacağını söyledi. Ofislerin dekorasyonu ise müşterilerin isteğine bağlı olarak gerek kendi taraflarından, gerekse belirlenmiş tip projeye göre ücreti karşılığında Ağaoğlu İnşaat tarafından yapılacak.

Projenin Ataşehir'de hayata geçmesinin bir diğer sebebinin ulaşım olduğunu belirten Genel Müdür Hasan Rahvalı, "Anadolu yakası konutların, Avrupa yakası ise iş merkezlerinin ağırlıklı olduğu bölgeler. Ataşehir'de yaklaşık 7 bin aile yaşıyor. Genellikle beyaz yakalı B grubu bu bölgede. Bu sebeple projeyi trafik sorunun olmadığı bir lokasyonda gerçekleştiriyoruz.

Ayda 400-500 TL karşılığı holding hizmetleri!

My Prestige'in ortak hizmet alanlarında 30 civarında çalışan olacağını belirten Hasan Rahvalı, bir işletmede en büyük sabit giderin personel gideri olduğunu söyledi. Bu projede ortak kullanım sayesinde maliyetlerin düşeceğinin altını çizen Rahvalı, ofis başı aidatın yaklaşık 400-500 TL civarında olacağını açıkladı.

"Buradan ofis alan çok kazanacak"

5 yıldızlı otellerde verilen bütün hizmetlerin bu projede yer alacağını kaydeden Ali Ağaoğlu, ofislerin kira getirisinin çok yüksek olacağını söyledi. Bu tip ofislerin metrekaresinin 5 bin dolardan başladığını ifade eden Ağaoğlu, "Biz metrekaresini 5 bin TL'ye satıyoruz. Çok kısa zamanda ciddi bir prim kazanacağını düşünüyorum. Ofisi kullanım için alan da yatırım için alan da kazanacak. Bizim müşterimizin ofis konusunda çok büyük talepleri oldu ve projemizi buna göre yönlendirdik. Burada ciddi bir konut yerleşimi oluşturuldu. Ancak bunun ticari, kültürel ve sosyal projelerle tamamlanması gerekiyor. Sosyal alandaki projemiz olan My Club da bayramdan sonra hizmete girecek"

Türkiye'de nitelikli konutu biz başlattık!

Yakında Ataşehir'de bir otel ve ofis projesine, Ümraniye'de ve Avrupa Yakası'nda da yeni projelere başlayacaklarını açıklayan Ağaoğlu konuşmasına şu sözlerle devam etti:

"Türkiye'de nitelikli konutu biz başlattık, şimdi de nitelikli ofisi başlatıyoruz. 2010 yılının ocak ayında ofisleri dört dörtlük bir şekilde teslim edeceğiz"

0216 687 11 11

www.agaoglu.com.tr

Ağaoğlu, Ataşehir'de ofis projesi olan "My Prestige"i satışa sundu

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projeye ilişkin düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, "nitelikli ofis" konseptindeki projede 70 metre kareden 358 metre kareye kadar çeşitlilik gösteren toplam 122 adet, 4 ayrı tipte ofis modeli bulunduğunu bildirdi.

My Prestige'de yer alan tüm ofislerin profesyonel düzeyde olduğunu ifade eden Ali Ağaoğlu, projede çok amaçlı toplantı salonları, 7/24 çalışan çok dilli call-center, vale parking, kuru temizleme, çiçek bakım, mobil kuaför, 7/24 acil sağlık servisi, lounge, restoran, eğitim ve danışmanlık servisleri ile 7/24 güvenlik sistemi gibi hizmetlerin yer aldığını belirtti. Ali Ağaoğlu, My Prestige'de, çatısında kurulan Heliport'un yanı sıra helikopter kiralama ve CIP hava alanı transferlerini de ek bir hizmet olarak sunulduğunu kaydederek, en düşük metre kareye sahip ofis tiplerinde büyüklüğün 70 ile 80,51 metre kare arasında değiştiğini söyledi.

Ofis fiyatlarının ise 348 bin 400 lira ile 402 bin 500 lira arasında olduğunu belirten Ağaoğlu, en büyük ofis olan 358 metre karelik ofisin fiyatının 1 milyon 789 bin lira olduğunu bildirdi. Ağaoğlu, konut projelerinde sundukları "satış sonrası ömür boyu hizmet" anlayışının ofis projelerinde de geçerli olacağını ifade etti.

Verilen bilgiye göre, yüzde 20'lik faizsiz peşin ödemenin yapılacağı kampanyada, 31 Ocak 2010 tarihinde yine yüzde 20 oranında ara ödeme yapılacak. Kalan yüzde 60'lık bölüm için 60 aya kadar aylık yüzde 0,99, 61-120 ay arası yüzde 1,09 faiz oranı ile kredi kullanılabilecek. Kampanya fiyatları, 30 Eylül 2009 tarihine kadar geçerli olacak.
A.A